U19 | Dorostenci v zimní lize šestí

Starší dorostenci obsadili v zimní lize pořádané pražským Motorletem konečnou šestou příčku. V těžké konkurenci ligových mužstev sice nezačali soutěž nejlépe, ale se zlepšující se formou v průběhu turnaje nakonec získali dvě vítězství.

Dorostencům se na sklonku minulého roku vstup do turnaje příliš nevydařil a na úvod si připsali dvě porážky. S mladším dorostem Vyšehradu prohrál 2:5 a s Motorletem dokonce 2:10. V prvních zápasech nového roku sice opět nebodovali, ale s Motorletem U16 a Meteorem U17 odehráli víc než vyrovnané zápasy. Na první body si tak museli počkat do 5. kola. V zápase s Aritmou sice prohrávali již 0:3, ale nakonec dokázali vyhrát 5:3. Tříbodový zisk dokázali zopakovat i o týden později. Nad Meteorem U16 vyhráli 2:1. Na závěr si to Hostouňští rozdali s jistým vítězem turnaje - Slavojem Vyšehrad U16. Utkání začali na výbornou a Šemíkům balon příliš nepůjčovali. Dokonce se jim podařilo vstřelit v prvním poločasu úvodní branku utkání, ale ta pro domnělý faul nebyla uznána. Druhý poločas naopak vyzněl lépe pro soupeře, který nakonec prokázal svoji kvalitu a vyhrál 4:0.

Hodnocení turnaje: V konečném zúčtování je šestá pozice úspěch a ukázka dalšího vzestupu této věkové kategorie. První zápasy dorostencům příliš nevyšly, ale v průběhu turnaje bylo znát, že se hráči osmělují a jejich výkony jdou nahoru. Bodový zisk mohl být i tučnější. Obzvláště v únorových zápasech jsme odehráli se soupeři vyrovnané partie. Bohužel nám chyběla lepší koncentrace v určitých pasážích utkání, čehož soupeři z ligových soutěží dokázali využít.