4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

U19 | Dorostenci na závěr zimní ligy s Vyšehradem

Dorostenci na závěr zimní ligy prohráli s ligovým soupeřem z Vyšehradu. I přes prohru mohou Hostouňští obsadit, mezi týmy z předních českých soutěží, konečné šesté místo.

Hostouňští, stejně jako v předešlých zápasech, na svého protivníka vlétli a nejednou obraně Vyšehradu pořádně zatopili. Útočné snažení Sokola vyvrcholilo ve dvě velké šance po 25 minutách hry. V jedné z nich vytahoval napřímo zahraný rohový kop gólman Slavoje z brankové čáry. Při druhé dokonce dorostenci Hostouně vstřelili branku. Pro domnělý faul na brankáře nakonec branka nebyla uznána… V závěrečných minutách první půle soupeř zlepšil pohyb a bylo to on, kdo nakonec dokázal otevřít brankový účet.

V druhém poločasu brzy soupeř zvýšil na dvoubrankový rozdíl. I když se Hostouňští nadále hnali za dobrým výsledkem, branku nakonec vstřelit nedokázali a nakonec si, po dvou výhrách, odvezli na závěr turnaje prohru 0:4. I přes prohru mají naději, že v osmičlenné skupině, mezi ligovými výběry, obsadí konečnou 6. příčku.

Hodnocení trenéra Zdeňka Nachtigala: Zápas jsme začali dobře a je škoda, že nešlo naše mužstvo do vedení. Kdyby byla uznána regulérní branka v prvním poločase, mohl zápas vypadat jinak. I přes prohru musím kluky za výkon pochválit. V utkání jsme byli soupeři z České ligy dorostu (pozn.: ČLD U16) po většinu času rovnocenným partnerem.

Sokol Hostouň vs. FK Slavoj Vyšehrad U16 0:4 (0:1)

Sestava: Větrovec - Dlouhý, Balej, Švejda, Hlaváček - Čečetka, Krejsa, Študent, Pešek - Kočovský, Plecitý (Frýdl, Jansa, Dědeček, Kratochvíl)