8. 10. 2022 (10:30) | ČFL – 10. kolo: FC Viktoria Plzeň B vs. Sokol Hostouň (Plzeň - Luční)                                                 16. 10. 2022 (15:30) | ČFL – 11. kolo: Sokol Hostouň vs. Jiskra Domažlice (Hostouň)                                                 23. 10. 2022 (10:15) | ČFL – 12. kolo: FK Dukla Praha B vs. Sokol Hostouň (Přední Kopanina)

SOKOL HOSTOUŇ z.s.
kladenský fotbalový klub s tradicí 

Začátky byly těžké

V roce 1922 byl založen sportovní klub SK Hostouň , který po dvou letech své činnosti zanikl.Až v červenci 1927 byl založen nový klub s názvem Čechie Hostouň. Rok na to byl získán první pozemek a vybudováno hřiště pro kopanou – hrál se první ročník řádné soutěže „středočeské fotbalové asociace“.Konalo se též ustavující zasedání a 18.března 1928 byl též zvolen první výbor , který měl 11 členů.V dubnu téhož roku byl sehrán první oficiální zápas proti Spartě Kněževes s výsledkem 5:4 pro naše borce. Slavnostní otevření hřiště bylo 22.dubna 1928 zápasem proti Olympii Vršovice s výsledkem 7:1 pro domácí a to za účasti více jak 700 diváků.

Historie SOKOL HOSTOUŇ z.s.

Vše nabralo správný směr

V roce 1930 hrálo mužstvo dospělých pravidelnou soutěž a svou soutěž zahájilo i družstvo dorostu. V roce 1933 jsme se již probojovali s mužstvem dospělých do III. tř. fotbalové župy. Až do roku 1938 hrála mužstva pravidelné soutěže a Sokol Hostouň měl více jak 250 členů , což bylo zachováno až do dnešních dnů.Následně přišla okupace a byly zakázány všechny soutěže.Krátce po osvobození již 21.května 1945 se hrál první zápas po válce s SK Dobrovíz s výsledkem 4:2 pro Hostouň a za sledování stovek diváků. Hřiště pro kopanou se několikrát po obci stěhovalo než bylo s konečnou platností vybudované to současné , kde se hraje doposud.Naposledy ze sokolské zahrady v letech 1946 – 1947.V sedmdesátých letech byly vybudovány kabiny,klubovna a byt pro správce.V tu dobu jsme již měli v soutěžích čtyři mužstva v různých úrovních soutěží na kladenském , mělnickém či berounském regionu.Vrcholem byla účast v krajské soutěži 1A třídy.Několikrát jsme se účastnili s mužstvem dospělých fotbalového turnaje ve východním Německu s velmi dobrým výsledkem.

Ti kteří nám ukázali cestu

Náš klub měl vždy mnoho obětavých funkcionářů ze kterých se časem stali místní fotbalové legendy které se nesmazatelně zapsaly do historie klubu. Jedním z takových byl Václav Sedláček který stál na samém začátku. Další obětavým funkcionářem byl Vojtěch Zeithaml po kterém nese jméno náš stadion.Dlouholetou oporou byl rovněž Miroslav Vlček který vedl klub neuvěřitelných 42 let.Za těmito muži stálo mnoho dalších obětavců bez kterých by nešlo a kteří položili základy dnešní podobě klubu jako byly např. pan Libor Kapalín,Miloš Zeithaml , pan Kapitán, Sedláček a další.Všem těmto a mnoha dalším patří náš Dík.

Nedávná současnost

V roce 1980 byla vybudována zcela nová tribuna a náš oddíl pořádal okrskovou spartakiádu za velké účasti přihlížejících. Mužstvo dospělých se účastní pravidelně Českého poháru a v krajských soutěžích se pohybuje celých dlouhých 24 let.Za tu dobu prošlo oddílem mnoho výborných fotbalistů z nichž někteří se účastnili nejvyšších soutěží jako Jan Jiras , Václav Svoboda , blízko této mety byl Jiří Hondl starší.Sportovních tříd Sparty Praha se účastnil Miroslav Vlček ml.Na SK Kladno směřovali kroky Iva Hromádky,oba ještě současní hráči oddílu. V roce 2006 byla provedena závlaha hřiště podmokem a v současné době se připravuje osvětlení celého areálu a společně s obcí řeší zajištění pozemku pro vybudování tréninkové plochy.

Historie SOKOL HOSTOUŇ z.s.

Budoucnost

Jsme klub s tradicí a TRADICE zavazuje. Z tradice můžeme čerpat do budoucna. Klubem prošla celá řada obětavých funkcionářů a hráčů , kteří věnovali rozvoji fotbalu v Hostouni mnoho let života , své energie , práce a finanční prostředků. Všem společně a za nemalého přispění obce v minulosti i žhavé současnosti se podařilo vybudovat solidní zázemí a základnu pro rozvoj klubu s cílem udržet na solidní úrovni naši hlavní činnost a to výkonnostní kopanou.Všichni funkcionáři pracují bez nároku na odměnu a jejich činnost je založena na lásce k fotbalu a obětavosti. Mezi hráči všech mužstev a funkcionáři jsou dobré vztahy , což dává základ do budoucna a podporuje tvůrčí atmosféru v klubu. Jsme klubem jehož budoucnost stojí na práci s mládeží a této práci dáváme jasnou prioritu. Věříme že naše budoucnost je v široké mládežnické základně a poctivé práci , která přinese své ovoce v kategoriích dospělých , tak jako tomu bylo v minulosti. Ambicí našeho klubu do budoucna je navázat na úspěchy předchozích generací a být stabilní součástí výkonnostní kopané na krajské úrovni.

Ti kteří nám pomáhají dnes

Žijeme v době tržní ekonomiky.V době kdy výkonnostní kopaná příliš nezajímá jak ČMFS , tak oficiální státní instituce.Kluby naší velikosti jsou tak odkázáni na finanční podporu podnikatelských subjektů bez které by naše činnost zanikla nebo vlastní výdělečnou činnost. Nejvýraznějšími partnery v minulosti nebo dnešní současnosti jsou Rekomont Praha , a.s. Chladící věže Praha a.s. , Obecní úřad Hostouň , HONDL GLOBAL SERVICES, a.s. a mnoho dalších drobných sponzorů.

Fan Shop Sokol Hostouň