U11 | Ve finále zimní ligy byla skvělá Aritma nad naše síly, bereme stříbro

Ve závěrečním zápase finálové skupiny ZIMNÍ LIGY MOTORLET se tým naší starší přípravky utkal s ARITMOU U11, a byl to faktický souboj o celkové vítězství. Do utkání jsme nastoupili s respektem a také asi i jistou dávkou únavy, pro většinu hráčů to byl třetí zápas ve třech dnech, dva předchozí zápasy (více ZDE) byly výpomocí ve vyšší katergorii mladších žáků. Jarní prázniny na Kladensku a marodka bohužel naředily naše řady. Do utkání jsme vstoupili sice dobře, pak se ale karta obrátila a kvalitní soupeř doknale trestal naše chyby. Několikrát jsme se nadechli k ofenzívě, vstřelili hezké branky, ale na obrat vývoje to nebylo. Aritma poprávu vítězí a bere zlato v celé lize. Dnes jsme zklamaní, ale myslím, že stříbrný pozice v celém seriálu ligy je krásným úspěchem i tak, a to hlavní je, že jistě značně přispěla k přípravě na "jarní" část sezóny.

K průběhu utkání i celé lize se vjádřil hlavní trenér Jaromír Boháč (bez oprav diakritiky, převzato z mobilní platformy):

Hodnoceni dnesniho zapasu SP. Dnes se v poslednim utkani potkaly tymy, ktere v soutezi zimni ligy jeste neprohraly. Zapas jsme zacali nervozne, delali chyby a prohravali osobni souboje. Presto se nam podarilo dat gol a vedli jsme 1:0. Pak prisla katastroficka cca desetiminutovka, kdy souperi jsme po nasich chybach dovolili dat 5 golu. Podarilo se nam snizit na 5:2, ale opet souper odskocil na rozdil 4 golu. Zapas se herne vyrovnal a my po chybe soupere a krasne strele Tengiho snizili na 6:4 a meli dalsi 2 sance. Rodice nas porad skvele povzbuzovali a zdalo se, ze jsme se otrepali z nervozity a zapas minimalne zdramatizujeme. Bohuzel pred prestavkou jsme opet inkasovali. Polocas 7:4 pro soupere. Bohuzel jsem musel dnes ze zapasu odjet, tak se zdrzim dalsich komentaru druhe poloviny zapasu. Vysledek utkani 13:5 ve prospech soupere hovori o tom, ze nas souper v druhe polovine utkani prehral. Za muzstvo me mrzi porazka, protoze jsme predchozi zapasy dobre zvladli. Jakmile vime, ze je zapas dulezity, jsme nervozni a delame fatalni chyby. Souper byl velmi dobry, durazny, technicky a herne vyspely. Dokazal nase chyby trestat goly. Bohuzel je treba i konstatovat, ze dnes nekterym nasim hracum chybela i bojovnost a vule se o vitezstvi poprat a zdrava agresivita. V soutezi zimni ligy jsme skoncili druzi stejne jako nas rocnik 2007 v lonskem roce. Tez zvitezilo muzstvo Aritmy. Pokud se chceme zlepsovat musime dal kvalitne trenovat, hrat tezke zapasy a naucit se zvladat psychicky tezsi situace. Divejme se uz dopredu. Zimni cast pripravy pomalu konci a na jare nas cekaji dalsi zapasy. Jak budeme uspesni v letosni sezone nakonec ukaze az zaverecny turnaj SP v cervnu.

FOTOGALERIE ZDE

VIDEOSESTŘIH /připravujeme/

Naše cesta zimní ligou:

• základní část (skóre 106:6)

Hostouň vs. Hostivař  20:0

SK Střešovice vs. Hostouň 2:26

Hostouň vs. Dolní Počernice 15:2

Hostouň vs. Choteč 25:2

• finálová skupina (skóre 67:25)

SK Střešovice vs. Hostouň 2:26 (započteno ze základní skupiny)

Hostouň vs. Hostivař 20:0 (započteno ze základní skupiny)

Čechie Smíchov vs. Hostouň 3:8

Motorlet vs. Hostouň 7:8

Aritma U11 vs. Hostouň 13:5

Děkujeme organizátorům z MOTORLETU za dobré zázemí a zajištění turnaje a hlavně kvalitní hřiště (!), soupeřům za sportovní chování a čestnou hru.

Vítězi soutěže, ARITMĚ U11, gratulujeme k vítězství.

Text, média - Bohumil Kučera