29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

U13 | Závěrečná utkání s Motorletem a Smíchovem jsme zvládli, bereme v Zimní lize třetí místo

V závěru Zimní ligy Motorlet se náš výběr mladších žáků, kombinovaný s hráči ročníku 2008, utkal s týmy Motorletu Praha a Čechie Smíchov. Obě utkání se odehrála na UMT "Klausovka" v Praze, v pátek 8. 3.  a sobotu 9. 3. 2019.

První duel se silným týmem Motorletu vůbec nebyl jednoduchý. Soupeř dostal lekci z efektivity. I přes jeho velký tlak se podařilo postupně navyšovat skóre až na 3:0. V samém závěru se Motorlet dotáhl až na 3:2, těsné vedení jsme ale uhájili. Prim dostává náš brankář Míša a trenéři ocenili kolektivní bojovný výkon celého týmu. Tým v pátek vedl trenér David Šíp, po zápase dodatečně týmu vzkázal: Vyřiďte všem klukům kteří dneska byli na zápase ,že jim všem moc děkuju za neskutečně bojovný výkon, hráli dneska opravdu skvěle a výsledek 3:2 pro nás je z mého pohledu vynikající!!!

V sobotu nás čekala Čechie Smíchov. Na našem týmu byla znát mírná únava z těžkého duelu z předchozího dne, to se podepsalo na koncentraci a nepřesnosti zejména v zakončení našeho soupeře uchránily od výrazné prohry. Téměř se to dalo nazvat "festivalem neproměněných šancí" či "tyčkovanou" ... Vyhráli jsme sice "jen" 5:4, ale víceméně jsme utkání měli pod kontrolou. Byť soupeř byl bojovný a i jeho mladý gólman se nejednou blýskl skvělým zákrokem. Dobré momenty předvedl i náš brankář Lukáš, herní praxe je znát. Hráči ročníku 2008 také nabyli se starším týmem mnoho cenných zkušeností.

Tradičně komentář hlavního trenéra Jaromíra Boháče (bez oprav diakritiky, převzato z mobilní platformy):

Dobry vecer, po dnesku mame za sebou zimni cast pripravy a zakoncili jsme nasi ucast v zimni lize MZ dvema vitezstvimi. Vcera jsem zapas nevidel ( 3:2 vyhra s Motorletem), a tak se vyjadrim pouze k dnesnimu zapasu (Čechie Smíchov). Pozitiva. Hraci rocniku 2008 se dobre v muzstvu etabluji a golman Lukas postupne ziskava na jistote. Zapas jsme zvladli v obrane i bez Dominika. Vypracovali jsme si 12 cistych golovych akci, ktere jsme ovsem nepromenili. Kdybychom po 10 minutach vedli 4:0, nikdo by se nedivil. Negativa. Promenovani sanci je pro nas stale velky problem. Bohuzel jsme dnes rezignovali na kvalitni rozehravku a az na vyjimky jsme opustili kombinacni hru, kvalitni prihravka nam take stale dela problem o pohybu bez mice ani nemluve. V soutezi zimni ligy jsme dnes po vyhre 5:4 nakonec obsadili z 9 zucastnenych muzstev prijatelne 3 misto, umisteni odpovida nasim soucasnym moznostem a v soutezi zucastnenych muzstev. Do zacatku jarni casti souteze jeste zbyva 14 dni. Snad jiz budeme v MZ od pondelka kompletni. 16.3.nas ceka jeste pripravny turnaj v Lounech. JB

FOTOGALERIE    HOSTOUŇ - SMÍCHOV  ZDE

VIDEOSESTŘIH  HOSTOUŇ  - SMÍCHOV  ZDE

Ve své kategorii Zimní ligy Motorlet tedy končíme na třetí příčce s následujícími výsledky:

Hostouň vs. Dukla dívky 2:0

Podolí vs. Hostouň 1:10