10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

PO ČASOVÉ ODMLCE JSME SE ROZHODLI VRÁTIT NA STRÁNKY RUBRIKU NAŠE MLÁDÍ, VE KTERÉ SI MŮŽETE PŘEČÍST O AKCÍCH SOUVISEJÍCÍCH S MLÁDEŽÍ. TÉMĚŘ VŠECHNY NAŠE TÝMY JIŽ ZAČALI JARNÍ ČÁST SEZÓNY. JAK SI TEDY VEDOU?

Dorost A

Premiérovou sezónu v krajské soutěži začal skvěle, konec podzimní části byl bohužel i díky zraněním slabší a tým se propadl na 12. místo ze 14. I přes nepřesvědčivou zimní přípravu se ale začátek jarní části s týmy s popředí tabulky poměrně povedl:

1. kolo SK Roztoky:SOKOL HOSTOUŇ z.s. 2:2 (Fanta, Krejsa)

Hned od počátku zápas navázal na vypjatý podzimní souboj, emoce vzbudila penalta pro domácí a vše vyvrcholilo vykázáním hostujícího trenéra M.Šilhána z lavičky. Naši hráči však dokázali zásluhou Fanty a Krejsy skóre otočit. Po slabší fázi a obdržení vyrovnávacího gólu přišel tlak Hostouně, která si šla za vítězstvím, ale neproměnila ani jednu ze 3 vyložených šancí a utkání tak skončilo remízou.

2. kolo SOKOL HOSTOUŇ z.s.:TJ Roztoky 1:2 (Linc)

Mužstvo začalo skvěle, v 6. minutě se trefil kapitán Linc. Tím se ale bohužel naši hráči nechali ukolébat a po vlastní brance O.Kučery a brance vstřelené soupeřem se šlo do kabin za stavu 1:2. Druhý poločas Hostouň využívala své velké hřiště a běhavostí přehrávala soupeře. Bohužel si ale nevypracovala 100% šanci a gól nepřišel. Za zmínku stojí, že trenér Roztok po zápase řekl, že byli naši hráči jasně lepší a zasloužili si aspoň bod. Vzhledem k tomu, že soupeř je na 3. místě tabulky, je to skvělé!

Dorost B

V neděli hraje ve Hřebči (domácí hřiště) první jarní zápas s Družcí, pozitivní je, že se i přes odchody některých hráčů celkový počet v A i B dorostu drží nad 30 hráči. V neděli by oba celky měli mít na lavičce alespoň 3 náhradníky. Skvělá práce trenérů!

Starší žáci

Po překvapivě povedené premiérové sezóně v krajské soutěži přišlo lehké vystřízlivění a přes zimu 10. místo v tabulce ze 14. Tým posílili 2 hráči a trenér, budou představeni v nejbližších dnech. Momentálně je nejdůležitější zapojit do hry celý kádr (22 hráčů) včetně hráčů, kteří v zimě začali znovu hrát fotbal po delší době. Proto bude tým hrát co nejvíce přátelských utkání.

1. kolo Králův Dvůr:SOKOL HOSTOUŇ z.s. 4:0

Po podzimním vzájemném utkání s výsledkem 0:7 a slabší zimní přípravě jsme vyráželi do Králova Dvora s obavami. Ty naštěstí rozptýlil dobrý přístup hráčů a aktivita v úvodu utkání. Přežili jsme nepřímý volný kop za "malou domů" a sami měli velkou šanci - po jednom z úniků dobře hrajícího Kučery se příležitosti lekl Rubáš a místo zakončení zpracovával míč na úrovni pokutové značky. Následná střela byla spíše přihrávkou brankáři. Ani další průniky Kučery nebo Hašpla neskončili brankou, naopak jsme dvě inkasovali my. Druhý poločas jsme zahájili zbytečnou chybou a třetím gólem v naší síti, což hráčům opět svěsilo hlavu a v následujících minutách byli rádi, že se v naší brance rozchytal Vaněk. I on si však vybral slabší chvilku a nakonec jsme odjížděli s výsledkem 0:4, tedy lepším než v úvodu sezóny a také náš pocit ze zápasu byl lepší.

Ve středu 6.4. sehráli žáci přátelský zápas proti starším žákyním TJ Sokol Dobrovíz a v pohodové atmosféře zvítězili 4:2 (trefili se posily-2x Nachtigal, Božič a Pavel Maršálek, jež je hráčem Hostouně, ale hostuje v Červeném Újezdu). Zápasu se zúčastnilo jen 15 hráčů, kteří pokračují v kategorii i příští sezónu, ročník 2001 se zapojil do tréninku dorostu.