20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

Změny last minute. Sokol na závěr přestupního období rozvířil prach

Asi bychom ve světě stěží hledali fotbalovou soutěž, která by nebyla omezena určeným obdobím pro přestupy a uzávěrkou, respektive posledním dnem pro fotbalové změny trikotu. Asi nejslavnějším a nejsledovanějším poslední den pro přestupy je anglický „Transfer deadline day“, který dvakrát do roka pořádně hýří prachem a přináší jednak spoustu uskutečněných hráčských přesunů, ale také mnoho nepotvrzených spekulací. Obdobný závěr, už tak divokého přestupního období, zažila i Hostouň. Během posledních hodin vedení Sokola realizovalo dalších devět přestupů!

Mezi nejpřekvapivější změnu patří odchod Jiřího Kabeleho do Králova Dvora. Dlouholetý hráč Sokola a jeden z pilířů týmu v postupové sezoně 2018/19 bude v druhém celku ČFL hostovat do konce aktuální sezony. Další odchod na poslední chvíli se uskutečnil na trase Hostouň – Dobříš. Půlroční hostování v dobříšském dresu má před sebou Ondřej Soukup. Odchod last minute zaznamenala i rezerva Sokola. Do týmu Sportovní klub Modřany odchází talentovaný Michal Kratochvíl.

To výčet příchodů je mnohem rozsáhlejší… Ve středu Hostouň získala z třetiligového mužstva Slavoj Vyšehrad posilu do obrany – Theodora Matějíčka. Na poslední chvíli se podařila vyřešit náhrada za zraněného brankáře Davida Tetoura. Z Nymburka přichází Bogdan Petrovič, jenž za Sokol chytal již v sezoně 2018/19.

Posily na poslední chvíli získalo i B mužstvo. V posledních hodinách posílilo o dva hráče jihočeského klubu SK Ratibořské Hory – Slavomíra Katolického a Dominika Feichtingera. Slavomír již v klubu působil v předchozích covidových sezonách. Ani pro Dominika to nebude první kontakt s Hostouní. Po roční odmlce znovu oblékne zelenobílý dres rezervy i hostouňský odchovanec Filip Bříza. Mezinárodní enklávu pak v Hostouni rozšíří ukrajinský fotbalista Anton Tytarenko, který naposledy působil v FSK Goverla.

ZMĚNY V KÁDRU A MUŽSTVA

PŘÍCHODY