29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

Ze Štěchovic s prázdnou. Souboj o šest bodů zvládla lépe Povltavská FA

Hostouňští po třech utkáních s bodovým ziskem vyšli bodově naprázdno. Na dvě branky Povltavské fotbalové akademie v úvodní půlhodině hry dokázali odpověď jediným přesným zásahem Maria Ličky a ze Štěchovic tak odjeli s prázdnou.

Samotné utkání příliš krásy nepobralo a v pochmurném aprílovém počasí hřály hrstku přihlížejících pouze nápoje z místní hospůdky. Ač byl první poločas, v diplomatickém slova smyslu, hodně nevydařený z obou stran, přinesl všechno podstatné, co se samotného výstupu z utkání týká. Domácí dokázali využít individuálních chyb hráčů v zelenobílém, po kterých dvakrát skórovali. Jednou se prosadili, zásluhou vydařené střely Ličky, i Hostouňští. Ve druhém poločase byl lepší a aktivnější tým Sokola, ale vyrovnání se nedočkal.

Do zápasu jsme nevstoupili dobře. Prvních 30 minut to bylo z naší strany slabý. Nehráli jsme, co jsme chtěli a nedokázali si poradit s napadáním soupeře, které nebylo zdaleka nějak agresivní. To mi hodně vadí. Branky jsme dostali dvě úplně totožné, po ztrátách na naší polovině. A to jsem si myslel, že v tomto zápase, kde jsme nebyli ti, kteří “musí” vyhrát, se tohle nestane. Ale individuální chyby k fotbalu patří, takže spíš budeme řešit proč k nim došlo, a ne kdo je udělal. Chytli jsme se gólem, který nás vrátil do hry a začali jsme být lepším týmem.

Druhý poločas byl z naší strany výrazně lepší než první. Měli jsme tři velké šance na srovnání výsledku, ale bohužel jsme v tomto utkání neměli přesnou mušku, a to nás stálo na půdě PFA body.

Máme teď 14 dní pauzu od zápasu (pozn.: příští víkend se mělo hrát s Vyšehradem), takže si odpočineme a od středy najedeme na tréninkový režim, v rámci kterého se budeme chtít naladit na velmi těžké utkání v Písku. Jdeme dál, sezóna bude napínavá až do konce, což je jedině dobře. Je furt o co hrát! :).

Povltavská FA vs. Sokol Hostouň 2:1 (2:1)

Sestava – Sokol: Pančev – Kosík, Lička (59. Januška), Miker, Freisinger, Vlasák (64. Fotr), Štětka, Kubáň (64. Charvát), Hájek (59. Dočekal), Hucek (46. Pantić), Neruda

16

Příští víkend má první mužstvo volno (z důvodu vyloučení Vyšehradu ze soutěže). Další mistrovský zápas tak mají Hostouňští na programu až za čtrnáct dní v Písku. K němu netradičně nastoupí již v pátek večer (22. 4. 2022, 19:00).