20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

Ze Sparty přichází do Hostouně talentovaný středopolař

Do Hostouně přichází na půlroční hostování sparťanský záložník Viktor Freisinger (19). Stavební kámen mládežnických mužstev strahovské akademie a několikanásobný reprezentant v dorostenecké kategorii koketoval se Sokolem již v létě 2021. Tenkrát jeho působení v zelenobílém dresu zastavilo zranění. Nyní je již zdráv a připraven slibně rozjetou kariéru restartovat.

Viktor celou mládežnickou kariéru spojil se strahovskou akademií AC Sparta Praha, kde se od nejmladších kategorií propracoval až do B mužstva. V žákovském a dorosteneckém věku nastupoval ve výběrech například po boku současných opor Letenského celku Adam Hložka a Adama Karabce. Jeho talentu si všimli i trenéři mládežnických kategorií reprezentace, kde si zahrál se zmiňovaným sparťanským spoluhráčem Adamem Hložkem, ale i se současným bekem Hostouně Javierem Nerudou.

Jeho cestu za profesionální kariérou přibrzdila až pandemie Covid-19 a následné komplikované zranění. V létě 2021 se rozhodl pro cestu svých sparťanských soukmenovců Hucka a Pančeva, kteří si zvolili pro svůj rozvoj v dospělém fotbale právě Sokol Hostouň. Bohužel, než se stačil plnohodnotně zapojit do přípravy, obnovil si zranění a návratu na zelený pažit musel dát na nějaký čas opět vale.

Po operaci a dlouhé rekonvalescenci je připraven svoji kariéru opět nastartovat. A opět tomu má dojít ve spolupráci s hostouňským fotbalem. Hostování do konce soutěžní sezony 2021/22 posvětilo koncem minulého týdne i vedení z Letné a Viktorovi zapojení do přípravy nic nebrání.

Rok narození:

Post: