4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

ZÁPAS DOROSTU OČIMA LUKÁŠE HORNÍČKA

Pětka pro nováčka

Ve 3. kole jsme na našem hřišti přivítali Kněževes z Rakovnicka. FK Kněževes odehrála loňskou sezónu v OP (Rakovník), kde skončila na třetím místě a v letošní sezóně „přišla“ zkusit štěstí do 1. A třídy. Vzhledem k zrušenému prvnímu kolu měl soupeř odehraný jediný zápas na domácím hřišti proti Zichovci, který se mu příliš nepovedl a utrpěl porážku 1:7. Naopak našemu mužstvu se po týden staré výhře v Roztokách (8:2) vrátilo sebevědomí a touha po dalších bodech byla znát od prvních minut…

…již od začátku jsme udávali tempo hry a zaskočený soupeř bránil jeden nebezpečný výpad za druhým. V první pětiminutovce naše mužstvo sice nevyužilo dvě nadějné příležitosti, ale v 6. minutě už byl důvod zvedat ruce nad hlavu. Centr zprava neudržel v náruči brankář hostí, čehož dokázal využít Urban  – 1:0. V následujících minutách se soupeři povedly dva protiútoky, z kterých vytěžil (po faulech) dvě nadějné standardky zpoza vápna. Ty však zůstaly bez využití, …a poté začalo úřadovat opět naše mužstvo. Ve 12. minutě využil špatného důrazu obránců hostů Šajban, který vybojovaný míč poslal na Lince a ten střelou do pravého rohu branky nedal brankáři šanci - 2:0. V dalších minutách sice tempo zápasu trochu opadlo, ale o to byla akce z 22. minuty krásnější. K přihrávce od Kučery se dostal Linc, který centrem našel před bránou hlavu Šajbana – 3:0. O minutu později si poslední dva jmenovaní role zase vyměnili. Šajban si z obrany hostů udělal kužely - přihrál na Lince, …a ten navýšil skóre na 4:0. Po čtvrté brance následovala pauza na občerstvení (vzhledem k vysokým teplotám), která parodoxně ubrala na tempu hry. Za zmínku už tak stojí jen nastřelení brankové konstrukce Vinšem v závěru poločasu.

Druhý poločas se už hrál (dohrával) pod vlivem vysokého rozdílu ve skóre a teplotě směřující k 30. stupňům. Odevzdaná Kněževes zůstávala v hlubokém bloku a nám s přibývajícími minutami taky začínal chybět pohyb. Přesto jsme si dokázali vypracovat několik šancí. Nadějné příležitosti na zvýšení brankového účtu však nevyužili Kříž, Vinš, Kučera, Krejsa, ani Linc. Nakonec jsme se alespoň dočkali „zaokrouhlení“ na pět branek. Po dvou minutách na hřišti vstřelil svou premiérovou branku v A dorostu Tyle – 5:0!

Zápas se odehrál v kontrastu dvou poločasů. První poločas jsme odehráli ve vysokém tempu a hlavně nápaditá kombinační hra dala směr k rychlému čtyřbrankovému vedení. Ve druhé půli už naše aktivita „otupěla“. I když jsme stále byli dominantním mužstvem na hřišti, hře chyběla myšlenka v poslední třetině hřiště a nějaký ten rychlejší „krok“ navíc. V konečném zúčtování však nejde zápas hodnotit jinak, než pozitivně. Utkání mělo naše mužstvo po celou dobu pod kontrolou a oproti zápasu v Roztokách, jsme se dokázali vyvarovat větších individuálních chyb.

Další soutěžní zápas odehrajeme proti jednomu z favoritů soutěže – Slovanu Kladno. Zápas je naplánován na 24. 9. od 10:15 (v Hostouni). Přijďte nás podpořit!

Sokol Hostouň – FK Kněževes 5:0 (4:0)

Branky: 6. Urban, 13. a 24. Linc, 23. Šajban, 85. Tyle

Sestava Hostouně: Kettner – Dědeček, Fanta, Kameš, Krejsa (74. Pechar) – Kučera (79. Čečetka), Paluka, Šajban, Vinš (63. Kopuletý) – Linc (83. Tyle), Urban (46. Kříž)