Začít trénovat by se mohlo v polovině dubna

Právě polovina dubna je stěžejní a možná i poslední termín, kdy začít trénovat, aby byl zaručen alespoň krátký čas na přípravu před zahájením bitev o body. Aktuální ročník, podle rozhodnutí FAČR, musí být ukončen do 30. června 2021. Pro uzavření a stanovení postupů a sestupů je zapotřebí odehrát alespoň 50 procent utkání ze soutěžního ročníku 2020/21.

V příštím týdnu mělo přijít rozhodnutí vlády a od 12. dubna by amatérské kluby mohly začít s tréninkem. Dosud podle platných nařízení mohou týmový trénink absolvovat pouze hráči s profesionální smlouvou v rámci výkonu svého povolání.

„Věřím, že nějaká naděje nám stále ještě zbyla. A že alespoň polovinu soutěží skutečně dohrajeme. Snad to dobře dopadne. Pevně věřím, že s ohledem na jednání s Národní sportovní agenturou, bychom opravdu mohli všichni co nejdříve začít trénovat,“ prohlásil na středeční valné hromadě Olomouckého krajského fotbalového svazu generální sekretář Fotbalové asociace ČR Jan Pauly.

Mistrovské zápasy amatérských týmů byly pozastaveny v půlce října 2020. Po půl roce tak žije naděje na restart amatérského sportu v Česku!