4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

Z Roztok se třemi body a lepší náladou

Vedoucí dorostu Lukáš Horníček má opět více času, a tak vás znovu bude zásobovat čtivými články o zápasech dorostu.

Po prvním kole, ve kterém nám soupeř z Kročehlav nadělil nelichotivého „čistého bůra“, jsme si v kole druhém zajížděli zlepšit náladu do Roztok. Stejně jako nám, ani soupeři z Roztok se nepovedl vstup do soutěže a v úvodním zápase podlehl na hřišti nováčka ze Zichovce 2:9.

Z počátku zápasu bylo znát, že na kopačkách obou mužstev převládá značná nervozita a hra překypovala nepřesnostmi. V první čtvrthodině jich bylo přeci jen o něco víc na straně domácích a my se tak dostali k několika nadějným příležitostem. Soupeř se v této pasáži dostal do zakončení pouze jednou, ale hned z toho bylo rozvonění naší brankové konstrukce. To však bylo nadlouho naposled, co jsme soupeři něco dovolili. V následujících minutách jsme začali přebírat otěže zápasu a odměnou nám byly snové čtyři minuty, ve kterých jsme soupeřův „účet“ zatížili třemi brankami. Nejprve v 18. minutě po levém křídle utekl Šajban, …překonal dva obránce a následně i brankáře – 1:0. O minutu později dokázal potrestat špatný výběh domácího brankáře Linc – 2:0. A ve 22. minutě rozvlnil síť Dědeček po střele z velkého vápna – 3:0. Soupeř se z tak těžkého knokautu těžce „zvedal“ a marně hledal cestu zpět do zápasu. Asi poslední razítko na vítězství byla branka Formánka ve 28. minutě, který využil přiklepnutí od Kříže a nechytatelnou střelou poslal zpoza velkého vápna míč do brány – 4:0. V poslední třetině prvního poločasu jsme se nechali ukolébat vysokým vedením a nechali Roztoky několikrát ohrozit naší branku. Na víc než na snížení na 1:4 to naštěstí nestačilo.

Do druhého poločasu jsme vstupovali, na rozdíl od konce první půle, opět koncentrovaní a soupeře k ničemu nepouštěli. Naopak se sami pokoušeli o vrácení čtyřbrankového náskoku na naší stranu. V 57. minutě jsme sice neproměnili penaltu (po faulu na Kříže), ale o 5 minut později už byl důvod k radosti, když opět využil špatného výběhu brankáře Linc – 5:1.  V 64. minutě se soupeři z nenápadné akce podařilo snížit (2:5), ale do konce zápasu se jednalo z jeho strany o poslední nádech, …ještě něco se zápasem udělat. Když už to začalo vypadat, že se výsledek do konce zápasu nebude měnit, o slovo se přihlásil Paluka, který potrestal další špatný výběh brankáře a krásným lobem zvýšil na 6:2. V závěru se ještě o kosmetickou úpravu výsledku postaral premiérovou brankou v dorostu Vinš (83.) a druhou brankou v utkání Dědeček (89.) – 8:2!

Už od začátku zápasu se potvrzovalo, že se nejedná o souboj týmů, které budou letos hrát v popředí tabulky. V zápase přeci jen převažovala bojovnost před kreativitou. A nepřesností taky bylo víc, než by zápasu v 1. A třídě slušelo. Během utkání se ukázal jako rozdílový faktor vyšší potencionál dostat se do kombinace a schopnost přehrát soupeře dvěmi-třemi rychlými přihrávkami. O našem vysokém vítězství rozhodly rychlé tři branky v prvním poločase, které poslaly soupeře na kolena a zlomily jeho snahu se zápasem něco provést. Bohužel jsme se ani tentokrát nevyvarovali několika úsekům hry, kdy byli naši hráči v „útlumu“ a soupeř se dostával do zakončení lehčeji, než by bylo zdrávo. Na druhou stranu, ...v zápase bylo několik pasáží, na kterých se dá v další části sezóny stavět. V příštím kole uvítáme na našem hřišti tým FK Kněževes. Přijďte nás podpořit a pomoc nám k dalšímu bodovému zisku.

SK Roztoky - Sokol Hostouň 2:8 (1:4)

Branky: 33. Dvořák, 65. Novotný – 18. Šajban, 21. a 63. Linc, 22. a 89. Dědeček, 27. Formánek, 79. Paluka, 83. Vinš

ŽK: 58. Bárta, 89. Čermák

Sestava Hostouně: Kettner – Dědeček, Fanta, Kameš, Krejsa (71. Kopuletý) – Šajban, Vinš, Paluka, Formánek (81. Kuba) – Linc (84. Tyle), Kříž (59. Pechar, 76. Urban)