Z Mostu si Hostouňští přivezli těsnou výhru

Téměř po měsíci odehráli Hostouňští přípravné utkání. V úvodním klání letní přípravy porazili ve sportovním areálu Baníku Souš ambiciózní divizní celek FK Baník Most – Souš 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil v prvním poločase Adam Vlasák.

Mostečtí mají v červenci odehrané již dva přípravné zápasy, což se projevilo zejména v úvodu utkání. Z lepšího vstupu do utkání však vytěžili pouze dvě střely mimo branku. Naopak hráči Sokola dokázali vytěžit z první vážnější šance branku. Ve 20. minutě si po souboji Gajdošíka s hostouňským brankářem Pettíkem našel odražený balon Adam Vlasák, který ho neměl problém uklidit do brány. Po zbytek poločasu byli Hostouňští aktivnějším a nápaditějším mužstvem, ale k další brance žádný ze střeleckých pokusů nevedl.

I začátek druhého poločasu nabídl zajímavou podívanou. Bohužel vlivem přibývající únavy začalo tempo utkání postupem času upadat. Obě mužstva si do konce zápasu vypracovala po jedné velké šanci. Žádná však už v brance neskončila. Domácí střelec pouze orazítkoval břevno a v závěru utkání útočník Vlasák poslal v nadějné šanci střelu těsně vedle tyče.

Zápas to pro nás byl velmi náročný. Prvně si musíme uvědomit, že mezi posledním zápasem a tímto byla čtyřtýdenní pauza, i z důvodu zrušení zápasu se Živanicemi a svým způsobem nám to bohužel narušilo program. Kluci stále nejsou živoučcí, abychom mohli říct, že jsme na sto procent připravení. Určitě ne. Ale naopak jsem velmi rád, že i po takovém náročném týdnu jsme s těžkým soupeřem vyhráli s nulou vzadu. Zápas to nebyl přátelský, měl všechno. Na obou stranách musel jeden hráč ven, takže se to poměrně dost blížilo mistrovskému utkání. My se dvacet minut dostávali do tempa a poté začali hrát velmi slušně do nějaké 60.min, než se začalo střídat, a právě tehdy došlo na zmíněné červené karty na každé straně. Jsem velmi rád, že se trefil Adam Vlasák, který odvedl na hrotu neskutečné penzum práce. Vítězství si vážíme, kluky je potřeba určitě pochválit. Jeli na krev, na morál a před sezónou je přesně toto potřeba.

Chtěl bych ještě říct, že jsem rád, že jsem přijel do prostředí, kde je vidět, že se fotbal dělá dobře. Hráči soupeře měli GPSky, natáčeli zápas kamerou, a to nebudu mluvit o zázemí klubu, dvě travnaté hřiště, umělá tráva a posilovna. Trenéři soupeře, jak pan Hašek, tak pan Johana, vedli svůj tým k maximální fotbalovosti a touto formou bych jim chtěl upřímně popřát hodně štěstí do divizních bojů.

Již ve středu čeká A mužstvo další přípravný zápas. Po více než měsíci znovu narazí starší dorost Sparty Praha. Utkání se odehraje v Hostouni od 17:30.

FK Baník Most-Souš vs. Sokol Hostouň 0:1 (0:1)

Sestava - Sokol: Tetour - Pavlík (65. Dostál), Kosík, Charvát, Zahranychnyy (73. Skhyria) - Soukup (61. Kubáň), Mentberger (61. Hucek), Kabele (73. Hovorka) - Gajdošík, Vlasák (86. Soukup), Miker (61. Mejdr)

Branky: 20. Vlasák