4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

VK:V Hostouni rozhodly před rekordní návštěvou kladenské standardky

Před vynikající návštěvou, v chladu a za občasné průtrže mračen prestižní derby zvládli lépe hráči kladenského SK, kteří si z Hostouně odvezli výhru 3:1 (3:0).

Hostouňský Sokol si tak musí ještě nějaký čas na první místo v tabulce divize B počkat. Před utkáním, ve kterém byli tentokrát favorité domácí fotbalisté, bylo kvůli marodce Kladna jasné, že se hosté do žádných útočných eskapád pouštět nebudou a zahrozí ze své nejsilnější zbraně, standardních situací, a k tomu přidají osvědčené výpady z křídelních prostor.

Do písmene se vše vyplnilo už v prvním poločase. Dvě nepokryté standardky, hlavičky Bartoše a Hanzlíkem, a průnik a prostřelení Kudrny Šímou vzaly domácím vítr z plachet.

Kladenští vycházeli kupředu z betonového obranného valu, za kterým chytal ve výborné formě připravený Tesař. Ovšem nutno podotknout, že práce moc neměl. Jednou včas vyběhl proti sólu Šilhana a podruhé robinsonádou vyrazil Novákovu pumelici.

Po návratu z kabin Kladno i přes veliký tlak Sokola skóre kontrolovalo. Hostouňští se k vlastní škodě k vyloženým šancím opět nedostávali. Ale co nefungovalo ve vápně, to platilo na Kladno z dálky. Téměř z půlky hřiště se trefil Hanuščík. V úplném závěru utkání neproměnil Procházka penaltu za faul Kudrny.

"Je to fotbal. Vyhrál šťastnější tým. Jsme rádi, že si diváci i přes špatné počasí cestu na derby našli. Děkujeme jim," uvedl po utkání předseda Sokola Jiří Hondl.

Sestava Sokola: Kudrna - Krndžija, Motlík, Trapp, Charvát, Kabele, Marek, Novák, Gajecký, Šilhan, Trnka (v prvním poločase střídal Burant za Gajeckého, v druhém poločase Hanuščík za Šilhana, Vašák za Kabeleho).

Sestava SK: Tesař - Bartoš, Suchý, T. Procházka, Borák, Hanzlík, Čížek, Růžička, Šíma, Kafka, Kroutil (střídali v druhé půli Nesládek za Kroutila, Veselý za Kafku).

Diváků: 1165 (rekord stadionu)

Nejlepší hráč: Tesař