4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

VK:Sokol přejel Neratovice a dotahuje Velvary

Hostouňský Sokol je zpátky ve hře. Po dvou porážkách v řadě se chytil ve správný čas a doma porazil favorita divize B mužstvo Neratovic-Byškovic 3:0 (2:0).

Neratovičtí dlouho tabulku vedli, ovšem v poslední době zažívají herní krizi způsobenou početnou marodkou. V Hostouni zlobili domácí mužstvo jen úvodní tři minuty, ve kterých skvěle zasáhl gólman Kudrna. Poté se pomalu, ale jistě hra přesouvala na polovinu hráčů ve žlutých dresech.

Trenér Hašek zamíchal sestavou a rozestavení s Kabelem na levé záloze a Markem na pravé fungovalo výtečně. Do dobře klapajícího stroje je nutné ještě zařadit navrátilce z marodky Hájka, jenž opanoval střed střední řady společně s Gajeckým. Když Charvátův centr do vápna našel  Motlíka, měnilo se poprvé skóre. Švejda v bráně hostí se mohl ukřičet, když dirigoval rozhozené šiky spoluhráčů. Ovšem křik mu nepomohl proti střele Gajeckého, která otřásla břevnem. A když střelu Trappa zdálky pod "klacek" Švejda jen s vypětím všech sil vytáhl na roh, bylo jasné, že si Hostouň tenhle zápas vzít nenechá. "Trapp jde s výkonem nahoru. Takhle by to z jeho strany mělo vypadat," utrousil předseda Sokola Jiří Hondl.

Po návratu z kabin domácí pokračovali ve svižné hře a hostům dovolili ohrozit vlastní bránu jen sporadicky. Spolehlivý Kudrna svými zákroky vlil do žil zelenobílých potřebný klid. Klid na to, aby dál skórovali. Kabelův centr usměrnil do sítě Marek. Další dva góly odmítl ve vápně po centrech Nováka Šilhan a Motlíkovu gólovou hlavičku neuznal rozhodčí pro domnělý ofsajd. Třetí branku vstřelil po centru Kabeleho Marek a v závěru zápasu přestřelil po sólu Dukát. Neratovice mohly zaznamenat alespoň čestný úspěch z penalty, ale skvělý Kudrna ji zlikvidoval.

Příští neděli hostí Sokol mužstvo Loun (15.30 h.).

Sestava Sokola: Kudrna - Vašák, Motlík, Trapp, Charvát, Kabele, Gajecký, Hájek, Marek, Trnka, Šilhan (střídali ve druhém poločase - najednou Trnka s Gajeckým, místo kterých přišli Hanuščík a Novák, po nich Dukát za Hájka, Mach a Podobský za Kabeleho se Šilhanem).

Nejlepší ze Sokola podle VK: Trapp

Jan Murárik, zdroj