4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

VK:Hostouň sebrala lídrovi bod

Sokol Hostouň neprohrál druhý zápas v řadě v devadesáti minutách, ovšem také dvakrát za sebou nevyhrál následující penaltový rozstřel. Ale i tak je bod s Nymburkem po výsledku 2:3 (0:1) v záchranářských starostech vzácný.

Sebrat prvnímu Nymburku (po zápase spadl Nymburk na druhé místo, pozn. red.) alespoň bod, to byl jarní sen Sokolů, který se dneska proměnil v realitu. Hostouňští se lídra divize nebáli a úvodních dvacet minut mu zle zatápěli. Dva góly ale zahodil jinak vynikající Krndžija. V první šanci minul v malém vápně branku hlavičkou, do druhé příležitosti ho poslal milimetrovým centrem Motlík. Krndžija se bravurně zbavil beka, ve velkém vápně obešel i gólmana a vystřelil. Míč letěl do sítě, domácí fanoušci zvedali ruce, pusy otevírali k jásotu, ovšem v další vteřině bylo všechno jinak. Míč se odrazil od tyče zpátky do pole... Gól ale přeci jen padl. Na druhé straně po bleskové rozehrávce, centru do vápna a prudké naběhnuté hlavičce.

V druhém poločase se hrál oboustranně svižný fotbal. Sokolové se na míči zlepšili a odměnou za to jim bylo vyrovnání. Stoper Burant si pětadvacet metrů od středu brány postavil míč, ustoupil, zaměřil a trefil vingl! Radost ale byla za čtyři minuty ta tam. Nedorozumění domácích před vlastním vápnem využili Nymburští k rychlému zakončení. Sestupová mračna rozehnal těsně před koncem znovu Burant. Šilhan mu v pokutovém území prodloužil míč do strany a hostouňský zadák už zamířil přesně. Penaltový rozstřel Sokolům stejně jako kolo předtím v Úvalech nevyšel.

"Bod s Nymburkem je samozřejmě dobrý, jen jsem si myslel, že jsme se poučili z Úval, jak penalty nekopat, ale asi k tomu potřebujeme víc pokusů. Ondra dal krásné branky, a když to nestřílí nám vpředu, tak zaplaťpanbůh, že to jde jemu," usmíval se Tomáš Marek.

"Jako fanoušek Hostouně jsem zklamaný, že to nakonec nejsou body dva. Teď se v klubu musí všechno soustředit na záchranu divize a pak začít budovat nový tým, který bude bojovat v tabulce nahoře, kam Hostouň svým zázemím a prací pro fotbal patří," uvedl po utkání fotbalový expert Zdeněk Hašek.

Sokolové v příštím kole jedou v neděli ráno na Meteor (10.15 h.).

Góly Sokola: 76. a 89. Burant

Sestava Sokola: Kudrna - Hanuščík, Burant, Motlík, Vlasatý, Vašák, Marek, Čurda, Novák, Krndžija, Rouček (v druhém poločase střídali Zachariáš za Roučka, Šilhan za Vlasatého a L. Krupička za Vašáka).