VK | Sudí Josef Krejsa: Jsem připravený druhou ligu pískat

Pochází z Kladna a v těchto dnech rozšířil řady fotbalových rozhodčích v české druhé lize. Josef Krejsa (27) je po třech rocích ve třetí nejvyšší soutěži zase o krok blíž ke splnění sportovního snu, pískat jako hlavní sudí první ligu…

Foto: Sokol Hostouň

Postoupil jste z pískání v amatérské soutěži do profesionální ligy. V civilu vás živí práce v advokátní kanceláři. Stal se z vás, podobně jako z fotbalistů, profesionální sudí nebo dál budete mít své zaměstnání?

Profesionální rozhodčí v našem fotbale není. Dál a rád zůstanu v advokacii (usmívá se). Ovšem pískání druhé ligy klade i na rozhodčí profesionální nároky. Například musíme svou civilní práci přizpůsobit termínům profesionálních utkání.

Fotbalový svaz doplnil nejen vámi, ale i dalšími nováčky, řady sudích v druhé lize. Musel jste projít speciálními testy?

Testy z fyzické kondice se kvůli opatřením nedají pořádat, ale já na svou kondici dbám, takže z toho obavy nemám. Dále jsme prošli standardními svazovými testy pro rozhodčí. Třeba z pravidel a podobně.

Amatérské soutěže jsou kvůli pandemii covidu od podzimu zastavené. Kdy jste pískal naposled?

Loni v říjnu, kdy se ještě hrálo. Pak v únoru přátelský zápas dvou druholigových týmů.

Měl jste pocit, že je to oproti třetí lize takzvaně fičák?

Neměl, dalo se to stíhat (směje se). Ale byl to jen přátelák, samozřejmě mistrovská utkání budou rychlejší. Ono ve třetí lize hrají i rezervy prvoligových klubů, takže jsem alespoň trochu poznal, jak to o soutěž výš asi může vypadat. A první liga je zase o něčem úplně jiném… Snad se mi splní sen a někdy si i tu zapískám.

Zdroj: Vaše Kladno, Jan Murárik