VK: Štěpánova placírka. Proti Velvarům musíme efektivněji střílet

Zápas na stadionu v Lounech jsem měl možnost sledovat pouze v roli diváka. I když to může znít jako klasické fotbalové klišé, tak pro valnou většinu fotbalistů to není nic příjemného.

Foto: Jan Murárik

Klukům se povedl vstup do prvního dějství, kdy domácí tým uzamkli na jeho polovině a výsledkem jejich převahy byl vedoucí gól z kopačky Vládi Kolmistra. V utkání se projevila naše asi největší jarní bolest, a to proměňování šancí. Kdybychom vstřelili pět branek, nemohli by říct domácí ani popel. Přesto jsou tři body ze hřiště soupeře skvělé a jen potvrzují naší zatím výbornou sezonu.

Dnešní zápas proti Velvarům si chceme užít a pokusit se jako vždy o maximální bodový zisk. Ruku na srdce, kdo by před sezonou při pohledu na rozlosování tipoval, že se v utkání 28. kola utká druhý tým s prvním. Slovan je na čele tabulky s nedostižným jedenáctibodovým náskokem a my uděláme maximum, abychom na druhé příčce zůstali i na konci soutěže.

Velvary mají mimořádně kvalitní tým i sezonu a na prvním místě jsou zaslouženě. Věřím, že je v našich silách Slovan porazit. Po návratu z marodky bych k tomu velmi rád přispěl i já. Ovšem to je na trenérech a jejich rozhodnutí, kdy a jestli vůbec mě na trávník pošlou.

Sokol, do toho!

Štěpán Hájek