10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

VK: Štěpánova placírka. Na výhru v derby musíme navázat

V pořadí čtvrté derby s Kladnem pro nás dopadlo úspěšně hned z několika důvodů. Na zápas jsme byli velmi dobře psychicky připraveni a hodně nám pomohl rychlý gól z kopačky Karla Charváta, který se trefil opravdu nádherně.

Foto: Jan Murárik

Až na jedinou výjimku ke konci zápasu se nám podařilo eliminovat největší soupeřovu ofenzivní zbraň, standardní situace. Ve výsledku jsme Kladno dle mého soudu jasně přehráli a zaslouženě si odvezli ze soupeřova hřiště tři body. Tentokrát určitě nebudu vyzdvihovat jednotlivce, dobrý výkon podal celý tým a všichni jsme táhli za jeden provaz na cestě za plným bodovým ziskem.

Nyní je však nutné potvrdit sérii dobrých výsledků dnes na domácím hřišti proti velmi kvalitnímu soupeři z Českého Brodu. Dobře si vzpomínám na podzimní vzájemný zápas, který jsem kvůli zranění nemohl hrát. Těžký terén, nepříjemný a tvrdý soupeř, zbytečný gól ke konci prvního poločasu. Všechny tyto faktory a gól v úplném závěru při naší hře vabank zapříčinily zbytečnou porážku 0:2. Pro pořádek je také dobré připomenout, že hosté minulé kolo v základní hrací době remizovali a následně nezvládli penaltový rozstřel v Neratovicích.

Šňůra čtyř vyhraných zápasů nás těší a určitě ji budeme chtít zaokrouhlit na číslo pět. Kvalitní příprava na Brod byla důležitá. A to hlavně proto, že i ve zdánlivě povedeném zápase v Kladně jsme se dopustili několika chyb, které bylo nezbytné rozebrat a v dalších utkáních neopakovat.

Děkujeme všem našim fanouškům, kteří nás na stadion Františka Kloze přijeli podpořit a doufáme, že v co největším počtu dorazí i na dnešní zápas do Hostouně. Sokol do toho!

Štěpán Hájek, Vaše Kladno