28. 4. 2024 (17:00) | ČFL - 24. kolo: Sokol Hostouň vs. FK Dukla Praha B (Hostouň)

VK: Sokolové přestali nadělovat gólové příděly

Fotbaloví Sokolové z Hostouně prohráli v posledním přípravném utkání s třetiligovým Litoměřickem 1:2 (0:1).

"Kdybychom po půlhodině prohrávali o pět branek, nemohli jsme se divit," znělo z tábora Litoměřicka po skončení prvního poločasu. Ovšem v tu chvíli odcházeli jeho hráči k lavičkám za odpočinkem s gólovým vedením.

Jak k němu došlo? Litoměřicko, které proti diviznímu celku rozhodně nepředvádělo o třídu lepší fotbal, zachránil od debaklu vynikající gólman a vychýlená muška Sokolů. Vždyť jejich nejpřesnější pokus z mnoha nepočítaných skončil jen na tyči. Efektivitu v zakončení jim před koncem úvodního poločasu soupeř předvedl z ojedinělého rohového kopu. K radosti z gólu přispěla chyba Hostouně při jeho bránění. A svůj první gól v dresu Sokola ze sítě tahal gólman Kadlec, posila z Kolína či Hořovicka.

Po změně stran tradičně trenér Sokola Zdeněk Hašek sáhl po početném střídání, čímž se hra jeho svěřenců dostala do klidnějšího tempa. Hosté tentokrát gólově udeřili po pěkné kombinaci. Když už se Sokolové smiřovali s prvním zápasem v zimní přípravě, v němž nevstřelí ani branku, trefila se parádně ke vzdálenější tyči nová akvizice Hostouně Bělorus Patarocha. Po tří až pětibrankových střeleckých hodech z úvodu přípravy Sokolové v jejím závěru střelecky polevili.

"Zápas nám ukázal spoustu chyb, které v mistrovském utkání nesmíme vyrábět. Ukázal také, jak moc nám chybí zraněný středopolař Marek. Jsem rád, že už chytal Kadlec, který nám zvýší kvalitu hry například svou rozehrávkou," uvedl po utkání Zdeněk Hašek. Hostouňští příští sobotu sehrají první jarní kolo na hřišti pražského Motorletu.

Sestava Sokola: Kadlec (Pettík), Krndžija, Motlík, Trapp, Charvát, Kabele, Patarocha, Věchtík, Kolmistr, Gajecký, Hájek (střídali Kolmistr, zraněný Motlík, Věchtík a Trapp, zápas nedohrál Krndžija, do utkání vstoupili Hanuščík, Vašák, Kulhavý a Stojka).