10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

VK: Sokol nepřipustil překvapení

Hostouňský Sokol porazil Nový Bor 2:0 (1:0). Oproti očekávání však nízkým skóre.

Hra posledního celku v úvodnim poločase nepřipomínala odevzdaného soupeře odsouzeného k sestupu. Čisté konto se jim houževnatou hrou dařilo držet až do 39. minuty. V té si Marek v pokutovém území počkal na Trappa, předložil mu míč jak na podnose a nejlepší střelec mezi hostouňskými obránci se nemýlil. Do té doby sám vyslal dvě jedovaté střely, ale bez kýženého efektu. Další velikou šanci spálil Motlík, operující výjimečně v prostorách zálohy.

"Otevřeli jsme si střelnici, ale nevzali jsme si broky. Co my nedáme, to se jen tak nevidí," čertil se Jiří Hondl, předseda klubu.

A klid mu nepřidaly ani akce domácích v druhém poločase. Narážečky, dávání si přednosti před vápnem, gól přinést nemohly. Větší důraz do útoku sokolů vnesl střídající Gajecký. Jako vždy na sebe strhl pozornost dvou beků a otevřel prostor pro spoluhráče. Těm se však nedařilo propasírovat jedinou z mnoha střel až v malém vápně.

Co nešlo zblízka, povedlo se z dálky. Nejprve Trapp orazítkoval břevno, aby se pod něj z hranice velkého vápna trefil Marek. Borští dál nevěděli, kam dřív skočit. Zaparkovali se na své polovině a několikrát děkovali gólmanovi, že drží přijatelný stav.

Sokol se herně připravil na prestižní duel s kladenským SK (5. 5., 10.15). K větší spokojenosti chybí vyšší rozdíl skóre.

Sestava Sokola: Kadlec - Krndžija, Trapp, Dunderovič, Charvát, Marek, Patarocha, Kabele, Kulhavý, Motlík, Hájek  (Pettík, Vašák, Viduna, Gajecký, Hanuščík, Linc).