10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

VK: Sokol Marek: Teď je velká šance SK porazit

Kapitán hostouňského Sokola vyrůstal fotbalově v kladenském SK. Právě proti Kladnu tuto sobotu (10.15 h.) povede své spoluhráče do čtvrtého regionálního derby v divizi. Obránce Tomáš Marek (37) věří, že tentokrát jeho tým konečně zvítězí.

Vyvolává ve vás derby zvláštní fotbalové pocity?

Teď už méně. Přeci jen se chystáme na čtvrtý vzájemný zápas. Největší emoce i pocity vyvolávaly, aspoň ve mně, první dvě derby.

Jaká z vašeho pohledu byla dosavadní tři utkání?

Vždycky vyrovnaná a pro nás vždycky bez bodu... Nemáme z Kladna komplex, jenom nám pokaždé taky chybělo trochu víc štěstí. Podle mého názoru máme právě teď největší šanci poprvé derby vyhrát.

Každopádně poslední tři výsledky Sokola svědčí o velmi dobré formě vašeho týmu...

Svědčí nám, když hrajeme na dva útočníky, což se právě v posledních utkáních ukázalo. Vzadu je nás sice míň, ale to zvládáme (usmívá se).

Zato váš soupeř, SK, sestavu látá zápas od zápasu. Přesto má také dobré výsledky, v tabulce sousedí se Sokolem. Je pro ně výhodou, že hrají delší dobu v úzkém kádru a doma navíc na velkém hřišti?

Určitě je výhoda hrát ve stejném složení týmu. Jen doufám, že velké hřiště nebude naše nevýhoda. Naší kombinační hře by naopak mohlo vyhovovat.

Na derby dosud nepřišlo méně než osm set lidí. Kolik jich podle vás dorazí nyní?

Tentokrát tolik nečekám, i když půjde oběma týmům o třetí místo v tabulce. Ale nějakých sedm set jich přijde.