VK: Rozhovor | Podzimní ohlédnutí. Trenér Rodinger o působení v Hostouni a historickém úspěchu

Podzimní část fotbalové sezony je za námi. Kouč hostouňských sokolů Dominik Rodinger dovedl tým v ČFL k historicky největšímu úspěchu klubu, když několik kol soutěž vedl. O pomyslný titul krále ČFL připravila Hostouň až nedělní prohra s rezervou pražské Slavie...

Foto: Lukáš Horníček

Hostouňský fotbal nikdy nestál tak vysoko. Je druhé místo z vašeho pohledu úspěch nebo zklamání, když jste v posledním utkání sahali po titulu podzimního mistra?

Tak samozřejmě, pokud jste prakticky celý půlrok do posledního kola první, tak už na něm chcete zůstat a uhájit si ho. Ale je potřeba říct, že se o tom, zda budeme první, nerozhodovalo na Slavii. Pro nás je dobře, že nejdeme do zimní pauzy psychicky zbití, ale s velkým odhodláním, díky zápasu s béčkem Slavie, který jsme zvládli herně, emočně a nezasloužili si prohrát. Bohužel to nevyšlo výsledkově, ale to kolikrát nemůžete ovlivnit. Jsem na nás hrdý, dneska ztrácíme bod na prvního a to není moc. Takže budeme bojovat.

Dlouho jste skupinu A ČFL vedli s pohodlným náskokem. S posledními koly ale přišly porážky. Přáli jste si v té době, aby první polovina soutěže skončila kalendářně dřív?

Určitě ne. My se na poslední kola těšili. Nebo alespoň já. Nesnáším zimní přípravu, přáteláky celkově. Takže my si to užívali a chtěli být úspěšní. Pro nás bylo nejcitlivější zranění našich kreativních hráčů, například Diega, Javiho, ale i Juniora. To jsou všechno kreativní hráči, kteří nám v posledních kolech chyběli. Pak samozřejmě horší zdravotní stav dalších hráčů nám strašně svazoval nohy. Většinou se skládala sestava den před zápasem podle toho, zda to ty kluci dají, anebo ne.

Na jakých postech sestavy jste cítil velmi vysokou kvalitu?

Nerad mluvím o jednotlivcích. Ale Diego je nejlepší hráč, kterého Hostouň kdy měla. Na něj se chodili lidi dívat, je to kouzelník s míčem, který vám udělá rozdíl ve hře, naváže na sebe dva hráče a uvolní prostor pro někoho jiného. To, že jsme druzí, je zásluha jen týmové práce, a to myslím vážně. Musel bych vyjmenovat všechny kluky. Říkám to absolutně upřímně, rozhodl tým, týmový duch a každý měl na tomto úspěchu svoji zásluhu.

Dostal jste v posledních dnech nabídku trénovat profesionální mužstvo?

Dohodli jsme se předsedou klubu Jiřím Hondlem, že tohle nejdříve uslyší on první a pak až něco mám říkat do novin. Takže musím mlčet. Ale stále platí, že pokud se fakt nestane nic mimořádného, tak chci dokončit tuto sezonu v Hostouni.

Kdy startujete zimní přípravu?

Teď máme týden volno. Je potřeba se dát dohromady a psychicky si odpočinout. Pak pojedeme režim do 7.12. kdy je poslední trénink a k přípravě nastupujeme 15. ledna. Kluci stále chodí na vysoké školy, či do práce, a je potřeba se podívat i na to, že jsme odehráli z patnácti utkání jedenáct v neděli, tak nebyli někteří doma třeba dva tři měsíce. Někdo si to neuvědomuje, ale jedete prostě pět dní v týdnu a „volné“ dny máte pondělí a čtvrtek, což jste stejně v práci či ve škole.

Autor: Jan Murárik - Vaše Kladno