10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

VK: Příští zápas: „derby“ na stadionu SK Kladno

Na Kladensku se hraje fotbal nejvýše v divizi. A fotbalové Kladensko nyní žije „derby“ mezi SK a Hostouní. V pořadí čtvrté je na programu v sobotu na Stadionu Františka Kloze (5. května, 10.15 hod.).

Foto: Jan Murárik

V každém zápase sudí rozdali žluté karty, jednou červenou. Pokaždé padl aspoň jeden gól a vždy jich více vstřelilo Kladno. O atraktivitě zápasu svědčí počty diváků. Pokaždé byla návštěvnost utkání nadprůměrná. Nejvíce lidí, přes tisíc, vidělo „derby“ vloni na podzim v Hostouni. A rekordní číslo očekáváme také nyní.

„Na zápasy chodí dost lidí, což je dobře. Hostouň nesleduji. Nevím, jakým stylem hraje, ani kdo je jejím tahounem. Věřím, že se dám zdravotně do pořádku a nastoupím,“ uvedl Radovan Kroutil (SK).

„Z Kladna mindrák nemáme. Jestli chceme hrát na špičce divize, tak na SK musíme bodovat,“ říká František Motlík (Sokol).

Odehraná „derby“:

10. 9. 2016 | SK Kladno – Sokol Hostouň 2:1 (2:0)

Branky: 14. Kroutil, 27. J. Procházka    73. Tvrzník

ČK: 90. Zeman (Hostouň)

Kladno: Tesař –  Bartoš, Rada, Veselý, Kalina –  Bořík, T. Procházka, J. Procházka, Šíma, Tóth, Kroutil – (v druhém poločase střídali Růžička za Tótha, Nesládek za Kroutila, Krsek za Boříka, Borák za Šímu).

Sokol Hostouň: Petrovič – Vlasatý, Motlík, Burant, Boruta, Marek, Trnka, Čurda, Veverka, Novák, Zeman – (v prvním poločase šel do hry Krndžija za Vlasatého, v druhém střídali Rouček za Trnku, L. Krupička za Veverku, Tvrzník za Nováka).

9. 4. 2017 | Sokol Hostouň – SK Kladno 0:1 (0:1)

Branka: 36. Kroutil

Hostouň: Pettík – Krndžija, Vlasatý, Motlík, Vašák, Novák, Burant, Čurda, Marek, Zeman, Šilhan - (střídali po změně stran – L. Krupička za Marka, Rouček za Šilhana, Zachariáš za Vašáka).

Kladno: Tesař – Borák, Pechr, Veselý, Kalina – Bartoš, J. Procházka, Tóth, Bořík, Kroutil, Nesládek - (střídali po změně stran – Štoncner za Bartoše, T. Procházka za Nesládka, Krsek za Boříka, Růžička za Kroutila).

8. 10. 2017 | Hostouň - Kladno 1:3 (0:3)

Branky: 80. Hanuščík - 10. Bartoš, 24. Šíma, 44. Hanzlík.

Hostouň: Kudrna - Krndžija, Motlík, Trapp, Charvát, Novák, Marek, Kabele, Trnka, Šilhan, Gajecký - (v prvním poločase střídal Burant za Gajeckého, v druhém poločase šel na hřiště Hanuščík za Trnku, Vašák za Kabeleho, Dukát za Šilhana).

Kladno: Tesař - Bartoš, Suchý, T. Procházka, Borák - Čížek, Hanzlík, Růžička, Šíma - Kafka (80. Veselý) - Kroutil (76. Nesládek) – (v druhém poločase střídal Veselý za Kafku a Nesládek za Kroutila).

Jan Murárik, Vaše Kladno