A mužstvo se v rámci zimní přípravy utká s těmito týmy: FK Slavoj Vyšehrad | SK Baník Libušín | SK Uhelné sklady Praha | FK Litoměřicko | SK Český Brod. >>> ZIMNÍ PŘÍPRAVA - PROGRAM <<<

VK: Petr Trapp: Hostouň má kádr na třetí ligu

Hostouňský Sokol skončil uplynulou divizní sezonu na druhém místě. Místě, které však nezaručuje postup do třetí nejvyšší soutěže České fotbalové ligy, ČFL. Ovšem vzhledem ke stále nejasnému vývoji v třetí lize teoreticky stále ještě můžou sokolové nabídku k postupu od fotbalového svazu dostat. Úspěšnou sezonu i sílu týmu pro Vaše Kladno zhodnotil hostouňský stoper Petr Trapp.

 

Foto: Jan Murárik

 

Na podzim jste vstoupil do rozehrané soutěže, na jejímž konci bylo dosud nejúspěšnější umístění Sokola. Stoupala výkonnost týmu, nebo byl už loni v létě na stejné úrovni jako ke konci jara?

Tým už loni v létě fungoval na vysoké divizní úrovni. Jeho úroveň ale ještě v sezoně stoupala a na konci jara spousta hráčů svou kvalitou divizi už přerůstala. V zimní přípravě se navíc vytvořil v kabině výborný kolektiv. To je, myslím, ta alfa a omega našeho jarního úspěchu. Na hřišti o sobě víme takřka automaticky. 

 

Hrála by Hostouň v třetí lize důstojnou roli?

Vůbec bychom se v ní neztratili! I fyzicky jsme na ni připravení. Viděli jsme to v některých zápasech na konci sezony, kdy posledních dvacet minut utkání nám mnohdy soupeři právě fyzicky nestačili. S aktuálním kádrem bychom ve třetí lize určitě důstojnou roli sehráli. Věřím, že v letní přípravě ještě posílíme. Zvýšení kvalitní konkurence neškodí (usmívá se).  

 

V současné době se Sokola týká opět "jen" divize. Vzhledem k posledním výsledků v sezoně jste soupeřům nadělovali gólové příděly. Když v tom budete pokračovat, tak se pro vás může divize stát nudou...

Nemyslím si, že v nové sezoně každému nadělíme čtyři pět branek. Příkladem může být jarní utkání v Lounech. Měli jsme tam na kopačkách spousty vyložených šancí, ale neproměnili jsme je. Určitě se na podzim v některých zápasech střelecky potrápíme. To je normální. 

 

Jan Murárik, Vaše Kladno

 

Přípravné zápasy Sokola

Králův Dvůr (21. 7., sobota, 10.00 h. na hřišti v Dobrovízi)

Zápy (28. 7., sobota, 10.00 h. na hřišti Kamenných Žehrovic)

Dukla Jižní Město, předkolo MOL CUPu (5. 8., neděle, čas upřesníme, na hřišti Jižního Města)

 

Fan Shop Sokol Hostouň