28. 4. 2024 (17:00) | ČFL - 24. kolo: Sokol Hostouň vs. FK Dukla Praha B (Hostouň)

VK: Lidický pohár získali fotbalisté týmu Hostouň/Hřebec

OFS Kladno uspořádalo na hřišti Sokola Lidice finále 58. ročníku Lidického poháru starších žáků, což je určitě jeden z nejstarších turnajů v republice. Do finále vyřazovacími boji prošlo mužstvo AFK Tuchlovice a sdružené týmy Hostouň/Hřebeč a Vinařice/Libušín.

Na tradičně vzorně připraveném hřišti k prvnímu zápasu nastoupily společenství Hostouň/Hřebeč proti Vinařice/Libušín. Sdružení Vin./Lib. poslal do vedení s přispěním obránce Kříž, ještě do poločasu soupeř vyrovnal Hlavsou. Protože ve druhém poločase již branka nepadla, rozhodovaly pokutové kopy, ve kterých byl úspěšnější tým Host./Hřeb. 3:2. Po přestávce, která byla vyplněna zajímavou ukázkou akrobacie upoutaného leteckého modelu, nastoupilo mužstvo Tuchlovic proti sdružení Hostouň/Hřebeč. Poločas sice vyhráli Tuchlovičtí 2:1, ve druhém však měli překvapivě více sil chlapci ze sdružení Host./Hřeb. Otočili skóre na 4:2, čímž si zajistili vítězství v turnaji. Branky za Tuchlovice dávali Kraček a Bratrů, za Host./Hřeb. Hlavsa 2x, Lejsek Jan a Markulinec.

K poslednímu zápasu, jenž rozhodoval o druhém místě, nastoupily opět Tuchlovice proti sdružení Vinařice/Libušín a opět v poločase vedly brankou Stádníka. Vin./Lib.vyrovnaly Bolardem, a protože byly úspěšnější i v penaltovém rozstřelu 3:1, zajistily si druhé místo.

Po skončení bojů došlo k slavnostnímu vyhlášení vítězů a předání cen. Ceny předal místostarosta obce Lidice Tomáš Skála, místopředseda OFS Kladno Adam Kindl a předseda komise mládeže OFS Martin Cílek. Vítězné sdružení Hostouň/Hřebeč převzalo putovní pohár a hodnotné ceny. Také druhé sdružení Vinařice/Libušín a třetí Tuchlovice převzaly poháry a ceny.

Vyhlášeni byli i nejlepší jednotlivci. Nejlepším střelcem se stal Marek Hlavsa z Hostouň/Hřebeč, nejlepším hráčem Václav Bolard z Vinařice/Libušín a nejlepším brankářem Stanislav Beránek z Tuchlovic. Všechna mužstva zaslouží uznání za předvedené výkony a vysoké nasazení navzdory velkému vedru, které v průběhu turnaje panovalo, což ocenila osmdesátka diváků a odměnila hráče velkým potleskem.

Bezchybnou organizaci zajistili členové OFS Kladno Hlavnička, Cílek a Dvořák a hladký průběh zápasů rozhodčí Neliba, Masopust, Nachtigal a Hlavnička.

Za jednotlivá mužstva nastoupili hráči:

Hostouň/Hřebeč: Bartoň, Fedorovych, Hlavsa, Chocholáček, Kratochvíl, Lejsek Jan, Lejsek Lukáš, Liewald, Musel, Potužník, Řekl, Szöcz, Šesták, Švejda, Stárek, Markulinec, Herman a Kubín. Treneři: Dušek a Štýbr. Vedoucí: Potužník.

Vinařice/Libušín: Kříž, Zobina, Bolard, Kysela Daniel, Kysela Filip Suchý, Rataj, Pulec, Kvapil, Jechumtál, Sucharský, Fořt a Hamouz. Trenéři: Kopřiva a Šašek

AFK Tuchlovice: Beránek, Hořejší, Burda, Beran, Cvekl, Kraček, Ditrich, Matějovský, Sklenička, Kedroň, Bratrů a Stádník. Trenér: Ditrich

Autor: Vaše Kladno