Přípravné utkání: 8. 8. 2020 (10:30) | Sokol Živanice vs. Sokol Hostouň (Živanice)                                                 Mol Cup: 15. 8. 2020 (10:15) | SK Slaný vs. Sokol Hostouň (Slaný)                                                 ČFL - 1. kolo: 22. 8. 2020 (10:15) | SK Benešov vs. Sokol Hostouň (Benešov)

VK: Hostouňský Sokol nechává své hráče testovat na covid-19

Přísné dodržování hygieny a preventivní opatření proti hrozbě nákazy covidem-19 zavedl v těchto dnech také účastník ČFL fotbalový klub Sokol Hostouň.

Foto: Jan Murárik (Vaše Kladno)

Opatření jsou velmi přísná už z logiky věci. Klubu předsedá majitel jedné z největších úklidových společností v Evropě Hondl Global Services. Ta se ostatně stará o tu nejúčinnější dezinfekci firemních i veřejných prostor. V areálu fotbalového klubu se pravidelně dezinfikuje nejen šatna prvního i rezervního týmu, ale také střídačky, prostory pro diváky či přilehlé dětské hřiště. Navíc si klub sichruje zdravotní stav hráčů testy na covid-19.

„Abychom co nejvíce eliminovali hrozby nakažení koronavirem, jsme provedli dost razantních opatření. Hráče, kteří se vracejí jak z domácí dovolené, tak samozřejmě ze zahraničního pobytu, necháváme testovat dřív, než se zapojí do tréninku. Ostatní procházejí namátkovými testy. Ty jdou na účet klubu,“ říká předseda Sokola Jiří Hondl.

Zdroj: Vaše Kladno