20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

VK: Hostouňský Sokol nechává své hráče testovat na covid-19

Přísné dodržování hygieny a preventivní opatření proti hrozbě nákazy covidem-19 zavedl v těchto dnech také účastník ČFL fotbalový klub Sokol Hostouň.

Foto: Jan Murárik (Vaše Kladno)

Opatření jsou velmi přísná už z logiky věci. Klubu předsedá majitel jedné z největších úklidových společností v Evropě Hondl Global Services. Ta se ostatně stará o tu nejúčinnější dezinfekci firemních i veřejných prostor. V areálu fotbalového klubu se pravidelně dezinfikuje nejen šatna prvního i rezervního týmu, ale také střídačky, prostory pro diváky či přilehlé dětské hřiště. Navíc si klub sichruje zdravotní stav hráčů testy na covid-19.

„Abychom co nejvíce eliminovali hrozby nakažení koronavirem, jsme provedli dost razantních opatření. Hráče, kteří se vracejí jak z domácí dovolené, tak samozřejmě ze zahraničního pobytu, necháváme testovat dřív, než se zapojí do tréninku. Ostatní procházejí namátkovými testy. Ty jdou na účet klubu,“ říká předseda Sokola Jiří Hondl.

Zdroj: Vaše Kladno