VK: Hostouň zahajuje historickou premiéru ve třetí lize

Fotbalisté hostouňského Sokola dnes odpoledne (17.00) zahájí poprvé v dějinách klubu sezonu ve třetí nejvyšší soutěži, ČFL. Soupeřem jim bude pražský Motorlet.

Foto: Jan Murárik

Oba týmy se minulý víkend probojovaly do prvního kola MOL Cupu. Domácí zvítězili na hřišti plzeňského Petřína, hosté si přivezli postup z České Lípy. Jestliže Motorlet v přípravě protočil v sestavě spoustu adeptů o angažmá, pak Hostouňští přivítali dvanáct nových nebo staronových tváří. Z nich se v uplynulých zápasech do základní sestavy protlačili záložníci Gajecký, Kolmistr či Zahranychnyy, který přišel z třetiligového Radotína. Dobře se jeví i obránce Krupička, odchovanec Slavie.

Dnešní soupeři se potkali v minulé sezoně v divizních bitvách. Na podzim zvítězili sokolové v Praze za tři body, na jaře, v posledním kole, si dva body z Hostouně odvezl Motorlet. "Nesmí nás svazovat, že právě se soupeři, které známe, musíme doma stoprocentně bodovat. Nemůžeme si ale dovolit před vlastními fanoušky s takovými mužstvy ztrácet body. Jinde se budou dolovat daleko obtížněji," říká trenér sokolů Ivan Pihávek.

Autor: Vaše Kladno | Foto: Jan Murárik