4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

VK: Hostouň proti Ostré potvrdila kvalitu

Zřejmě dobrý oddíl, řekl by klasik, kdyby viděl hostouňský Sokol bojovat s výbornou Ostrou. Hostouňští byli třikrát blízko výhry za tři body, nakonec se museli spokojit jen s dvěma, když po bezbrankové základní hrací době soupeře porazili v penaltovém rozstřelu.

Takhle disciplinovaný výkon Sokolové v divizi ještě nepředvedli. Chyb vyrobili minimálně, a to by se musely hledat lupou. Ostrá měla v úvodních dvaceti minutách na své straně obrovské štěstí. Trnka dvakrát výtečnými centry vyzval k závěrečnému zakončení Šilhana a Hájka. Ovšem míče vždy skončily na tyči. Ojedinělé průniky hostů k bráně Sokola se rozpustily na obranné pětici Charvát, Motlík, Trapp, Marek a Krndžija. Když přeci jen střela skrze ně prošla, jistil je Kudrna.

Kdyby si domácí odpustili tradiční polevení v nasazení po návratu z kabiny, Ostrá by už v padesáté minutě toho musela mít plné zuby. Hostouňský motor se rozjížděl pomaličku směrem k poslední desetiminutovce. V ní hosté zažívali horké chvíle. Nejvíc jim zatrnulo po bombě Gajeckého, která orazítkovala břevno. Penalty jsou loterií. Více štěstí, zaslouženě, stálo na straně Hostouně.

"Na divizi to byl hodně dobrý zápas. Po taktické stránce jsme hráli výborně. Tyče a břevno nás mrzí, ale remíza je zasloužená. Dokázali jsme držet krok s týmem, který je v naší divizi nejkvalitnější na míči," uvedl po utkání trenér Sokola Zdeněk Hašek.

Sestava Sokola: Kudrna - Charvát, Motlík, Trapp, Krndžija, Marek, Kabele, Hájek, Trnka, Gajecký, Šilhan (střídal v druhém poločase Dukát za Trnku).