VK: Hostouň pokořila třetiligové Velvary

Sokol Hostouň porazil velvarský Slovan 3:0 (2:0). Poprvé v divizní historii. Možná si tím sokolové otevřeli dveře do třetí ligy...

V sedmé minutě upřel Gajeckému zvednutý praporek regulérní gól. Další šanci sokolů už proměnil Hájek. V 27. minutě poslal Marek míč uličkou do vápna a nejlepší střelec Hostouně špičkou kopačky posunul za gólmana. Ojedinělé pokusy Velvarských končily vysoko nad brankou nebo v rukách výtečného Kudrny. Druhý zásah a podle dosavadní tváře utkání i rozhodující do velvarského sebevědomí přidal před koncem poločasu sólovým únikem Kolmistr.

Gólové hody pokračovaly i po změně stran. V 68. minutě zatáhl míč k vápnu Kulhavý, uvolnil Gajeckého a gólman byl bezmocný. "Hráli dobře," konstatovala po utkání Romana Švestková, spokojená fanynka Sokola.

V předposledním kole příští neděli (10.15 h.) jedou sokolové na Meteor.

Sestava Sokola: Kudrna - Charvát, Dunderovič, Trapp, Vašák, Kabele, Marek, Kolmistr, Kulhavý, Gajecký, Hájek (střídaní Věchtík za Gajeckého, Dukát za Kabeleho, Linc za Hájka, Viduna za Kulhavého).