10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

VK: Hostouň čtyřikrát skórovala a v derby s SK zvítězila

Sobotní dopoledne přineslo již čtvrté vzájemné střetnutí obou celků v divizi B a poprvé v něm vyhráli Hostounští, kteří ovládli derby 4:2 (1:0).

Do utkání vstoupili aktivněji sokolové, kteří se již v deváté minutě poprvé radovali. Marek Vašák nasměřoval rohový kop na zadní tyč na nikým nehlídaného Karla Charváta, který vymetl kout vzdálenější šibenice. Zanedlouho se mohlo skóre měnit podruhé. Valery Patarocha obdržel parádní křižný pas přes celé hřiště, nacentroval před branku na Štěpána Hájka, který jen těsně minul domácí svatyni. O další střelecký pokus se postaral Valery Patarocha, ale jeho střela mířila příliš vysoko. Oba týmy se do zakončení příliš nedostávaly, a tak zůstali gólmani obou celků v prvním poločase relativně v klidu. Ve 38. minutě mohl poprvé ohrozit gólmana Kudrnu Tóth z přímého kopu, ale meruna narazila do dobře postavené zdi. Pět stehů si následně odnesl z hlavičkového souboje Dunderovič, pro kterého zápas skončil.

I přes nepříznivý vývoj skóre se domácí fanoušci bavili po svém, když před začátkem druhé půle naházeli konfety na hrací plochu. Velitelem uklízecí čety se stal Pechr, jehož celá situace značně pobavila. V 60. minutě pláchl po levé straně Kamil Kulhavý, jenž přesnou přihrávkou našel Štěpána Hájka, po jehož přesné střele se hosté radovali podruhé. Hostounští nadále stupňovali tempo a odměnou jim byl třetí vstřelený gól. Po chybě jednoho z domácích hráčů využil situace opět Štěpán Hájek, který míč z hranice vápna přesně uklidil k pravé tyči. Hájek mohl zaznamenat hattrick, ale skvělý Tesař obrovskou šanci zlikvidoval. Ze vstřelené branky se radovali i domácí, když přesně zamířil Šíma. Hosté nechtěli dopustit žádné zaváhání a opětovné tříbrankové vedení zařídil Jiří Kabele. Těsně před koncem přesně střílel Hanzlík, jehož projektil na hranici brankové čáry dorážel Kroutil. Ve zbylých minutách už se domácí neprosadili a Hostouň si tak odváží z Kladna tři body.

SK Kladno: Tesař – Suchý (Růžička), Kalina, Procházka, Bartoš, Šíma, Borák, Hanzlík, Čížek (Štoncner), Kafka (Pechr), Tóth (Kroutil)

Sokol Hostouň: Kudrna – Vašák, Charvát, Trapp, Dunderovič (Hanuščík), Marek, Kulhavý (Linc), Patarocha (Kolmistr), Kabele, Gajecký (Motlík), Hájek (Věchtík)

Branky: 78. Šíma Dominik, 87. Kroutil Radovan - 9. Charvát Karel, 60. Hájek Štěpán, 69. Hájek Štěpán, 83. Kabele Jiří