10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

VK: Dozvuky "derby" SK - Hostouň

Nečekaně vysoká porážka SK (2:4), první výhra Sokola, nejnižší návštěva a další gól Kroutila, to bylo čtvrté "derby" Kladna s Hostouní.

Foto: Jan Murárik

Pouhých 625 diváků, což je minimálně o dvě stě lidí méně, než byla dosavadní nejmenší návštěva tohoto duelu. Útočník SK Kroutil potvrdil, že je nejlepším střelcem tohoto "derby", když k dosavadním dvěma trefám přidal včera třetí. V patách mu je hostouňský Hájek. Ten se ve svém prvním "derby" trefil hned dvakrát, a Šíma, který v posledních dvou vzájemných zápasech skóroval vždy jednou. Branku na SK vstřelil za barvy Sokola i Kabele, jenž na tomto stadionu ještě před osmi roky hájil barvy Kladna v profesionálním fotbale...

"Velké hřiště a kvalitní trávník nám vyhovovaly. A rychlý gól nás uklidnil. Jsem moc rád, že jsme je porazili. Hrát na SK jsou pro mě nostalgické vzpomínky, když jsem před ligou hrál za kladenské béčko divizi, tak jsme se převlékali ve stejné šatně, co teď s Hostouní...," uvedl po utkání Jiří Kabele.

Po osmi měsících pauzy vynucené zlomeninou kotníku se do zápasu vrátil kladenský obránce Pechr: "Bylo to pro mě dlouhé čekání a hořký návrat. Tahle porážka nám nastavila reálné zrcadlo. Projevuje se, že se nás z různých důvodů na trénincích schází málo, což se taky projevuje na kondici týmu. Nám se v současné době vytratila naše charakteristická herní tvář. Jestliže naše velké hřiště pro nás bylo dříve výhodou, tak proti Hostouni se ukázalo jako nevýhodou. Soupeři jsem pogratuloval k zasloužené výhře a my bychom se od toho měli odrazit dobrým směrem."

"Musím soupeři poblahopřát. Byl fotbalovější i pohyblivější. Vyhrál zaslouženě. Nebezpečnými soupeři jsme byli jen chvíli a ještě ke všemu v uvozovkách. Hostouň naše nepochopitelné chyby trestala," řekl trenér domácích Jan Pejša.

Jeho protějšek, kouč Sokola Zdeněk Hašek, dodal: "Byli jsme lepší, hráli jsme lepší fotbal. Na dvacet minut jsme přistoupili na hru domácích, což nám nesvědčilo, ale z toho jsme se rychle dostali. Proti SK jsme se prosadili kombinací. Konečně se nám podařilo SK porazit a jsme za to rádi."

Šéf SK Josef Drahota přijal porážku s pokorou: "Nic hrozného se nestalo. Je to jenom prohra s lepším soupeřem. Chleba se kvůli tomu nezlevní."

Pochopitelný důvod k radosti měl naopak předseda Sokola Jiří Hondl: "Výsledek byl tentokrát věrným odrazem hry. Dali jsme čtyři góly a další tři vyložené šance jsme zahodili sami, jiné zneškodnil brankář SK. Naši kluci odvedli dobrou práci a zaslouženě získali tři body."

V příštím kole hrají obě mužstva v neděli od pěti hodin odpoledne. Hostouň hostí Český Brod a Kladno jede do Loun.

Jan Murárik, Vaše Kladno