4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

VK: DOZVUKY DERBY. OHLÉDNUTÍ TRENÉRŮ SK A HOSTOUNĚ

Fotbaloví fanoušci ještě dnes vzpomínají na derby mezi domácí Hostouní a hosty z kladenského SK. Rekordní návštěva, bohatý doprovodný program,  žena rozhodčí z Ligy mistrů, počasí jak na houpačce a rozdávané klubové pláštěnky ke vstupenkám udělaly z divizního utkání oslavu fotbalu. Oba trenéři, Jan Pejša (vlevo) a Zdeněk Hašek, se k duelu vracejí po sportovní stránce.

"Domácí nás od počátku zatlačili před naši branku. Z ohrožení jsme se v prvním poločase dostali tím nejlepším způsobem. Dvakrát jsme udeřili ze standardní situace a jednou po úniku a střele po zemi. K tomu jsme neproměnili ještě jednu šanci. K ničemu jinému nás domácí vůbec nepustili. Fotbal se dnes rozhoduje ve vápnech a z tohoto pohledu jsme byli lepším týmem," uvedl Jan Pejša.

"Ukázalo se, že mužstvo Kladna má ve svých řadách zkušenější hráče pro systém bránění. Kladno vyhrálo zaslouženě. Upozorňovali jsme před zápasem, že nás můžou přehrávat z jejich výborné přechodové fáze do útoku a ze standardních situací. To se také potvrdilo. Přesně z toho jsme dostávali góly. V Hostouni jdeme svou cestou a zápas s SK nám ukázal, se kterými hráči na ní můžeme počítat a s kterými počítat nelze. Když bude všechno u nás fungovat, jak chceme, vrchol mužstva může přijít za rok. Pokračovat chceme jen s těmi hráči, kteří v Hostouni chtějí opravdu zůstat," řekl Zdeněk Hašek.

"Ještě se vrátím k těm brankám ze standardních situací. Nečekal bych, že se tak snadno dostaneme k zakončení přes vysoké hostouňské hráče. Ale mnohdy takové situace nevypovídají o fotbalové kvalitě, ale o chybách a zaspání obrany. Nám se podařilo takto skórovat po dlouhé době a hned dvakrát.  O to víc jsem spokojený. Jsme při naší početné marodce ve složité situaci a kluci se dokázali semknout a bojovat jeden za druhého. Přesvědčili se, že dokážou držet pohromadě," dodal Jan Pejša.

"Pro mě je to smutné vyhodnocení faktu, že v současné době nemáme vůdčího hráče. Na tom v klubu musíme zapracovat," uzavírá Zdeněk Hašek.

Jan Murárik

ZDROJ