V návaznosti na mimořádná opatření Vlády ČR a následné rozhodnutí Výkonného výboru FAČR se přerušují - s účinností ode dne 12. 10. 2020 od 00:00 hod. do dne 31. 12. 2020 do 23:59 hod. - veškerá soutěžní utkání.

VK | Derby Sokol - SK. Trenér Supáček očekává soupeřovo posílení Kalinou

V neděli je na programu I. B třídy „derby“ mezi Sokolem Hostouň a SK Kladnem. Tentokrát se střetnou béčka. Trenér domácího týmu Miroslav Supáček prošel jako kouč i kladenským SK.

Foto: Sokol Hostouň

 

V tabulce jste druzí tři body před zítřejším soupeřem. Jste spokojený s herním projevem svých svěřenců?

Až na dva zápasy, které jsme měli zvládnout za tři body, jsem jak s hrou týmu, tak s bodovým ziskem spokojený. Spokojený jsem i s tréninkovou morálkou hráčů.

 

V čem je síla vašeho mužstva?

Charakterizují nás krátké přihrávky a přechody do útoku po stranách. Kostru týmu tvoří zkušení Motlík, Viduna, Hofman, Fábry a Bureš. Ti nesou největší zodpovědnost za výsledky.

 

Mnozí z rezervy Sokola prošli včetně vás fotbalem v SK. Je pro vás zítřejší konfrontace o to pikantnější?

I když se na utkání připravujeme jako na každé jiné, tak motivace je v případě SK o něco větší. Kluci se budou chtít na Kladno vytáhnout a ukázat, co se v SK naučili…

 

Posílíte se o hráče třetiligového áčka?

S tím nepočítám. Áčko hraje ve stejný den a pak má dost nabitý program. Naše koncepce béčka je založená na výchově a zabudování mládeže do dospělého fotbalu. Dáme proto přednost jim. Navíc nechceme míchat áčko s béčkem kvůli hrozbě covidu-19. Zatím se nám to vyplácí. Zatímco áčko bylo v karanténě, my mohli hrát.

 

Očekáváte ze strany SK, že v sestavě představí nějaké zajímavé jméno?

Čekám, že za ně nastoupí Kalina, který se vrátil ze Lhoty. Kdo další, to nedokážu odhadnout. A očekávám, že se u nás bude Kladno chtít prosadit rychlým pohybem dorostenců, které bude Kalina dirigovat. Šance obou mužstev vidím padesát na padesát.

 

Zdroj: Vaše Kladno, Jan Murárik

 

Fan Shop Sokol Hostouň