4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

VK: DERBY JE TADY. PÍSKÁ HO ŽENA Z LIGY MISTRŮ

V týdnu pískala jako hlavní sudí zápas ženské Ligu mistrů mezi londýnskou Chelsea a mnichovským Bayernem a nyní se chystá rozhodovat další prestižní duel (16.00 h.). Arbitrem derby Sokol Hostouň - SK Kladno je Olga Zadinová (32).

Jaké to je přesunout se z luxusu Ligy mistrů na obecní hřiště do divize?
Nic složitého. Zjistila jsem si, že jde o derby, takže to bude skoro srovnatelné (usmívá se).

Nejčastěji v Česku pískáte ČFL. Je nějaký rozdíl mezi třetí ligou a divizí?
Rozdíl vnímám v tom, že hráči v ČFL jsou fotbalovější a z pohledu rozhodčí i disciplinovanější. Ale už nerozlišuji, jestli pískám ve větším městě, nebo na vesnici. Na vesnici bývá často lepší atmosféra a také tam chodí na fotbal více lidí než ve městech.

Čekáte, že vás dnešním derby čeká hodně práce navíc?
Já spíše čekám, že to bude reklama na fotbal! Mohla by přijít vysoká návštěva a věřím, že lidé kolem hřiště jistě vytvoří výbornou atmosféru. Na utkání se upřímně těším (usmívá se).

Teploty jen o něco málo přesáhnou deset stupňů Celsia. Podle předpovědi počasí má při zápase pršet. Předpokládám, že máte při zápasech raději teplo, bez deště a sluníčko...
Mně rozmary počasí nevadí. Já ho při zápase nevnímám.

Jan Murárik, ZDROJ