V úterý zahájí Hostouňští přípravu

Po čtrnáctidenní dovolené se hráči Hostouně vrátí k přípravě na třetí ročník v ČFL. K úvodním tréninkům se sejde téměř kompletní mužstvo doplněné o nově testované hráče. První přípravné utkání Hostouňští odehrají na domácím hřišti proti Živanicím.

Z červnového kádru se nově další část přípravy nebude týkat Matyase Mlejnka, který se vrací na Vyšehrad. Úvodních tréninkových jednotek se nezúčastní ani dvojice zkušených hráčů – Trapp, Hájek. Oba doléčují svalové zranění, kvůli kterým nedohráli přípravné utkání proti České Lípě, respektive Líšni.

Naopak do tréninků se nově zapojí útočník Adam Vlasák, který přichází z B mužstva pražské Slavie. Seznam dalších potencionálních posil se rozroste v následujících dnech. Zástupci Sokola zůstávají v kontaktu s několika hráči předních pražských klubů. V zelenobílém dresu by se na podzim mohli objevit i dva talentovaní zahraniční fotbalisti. I o jejich příchodu hostouňské vedení v těchto dnech intenzivně jedná.

„Kádr máme z 90 % pro novou sezonu hotový. Dále jsme ještě v kontaktu s několika nadějnými hráči, převážně z předních pražských klubů, u kterých ještě nejsou doladěny detaily působení u nás nebo se během letního přípravného období pokusí prosadit v profesionálních soutěžích. Každopádně v případě dalších příchodů by se mělo jednat o rozdílové hráče. Prioritou zůstává, po odchodu Ondřeje Brejchy do Německa, příchod středového hráče“, řekl k možným příchodům sportovní manažer Zdeněk Mužík.

S mužstvem se bude nadále připravovat i mládežnický exreprezentant a střelec jediné branky z přípravného utkání s letenským výběrem – Oskar Fotr. Pro čtyřiadvacetiletého útočníka s téměř stovkou startů v Národní lize však zůstává priorita angažmá v profesionálních soutěžích.

V přípravě na novou sezonu čekají Sokol tři přípravné duely. V sobotu 10. července přivítá Hostouň na svém hřišti účastníka druhé třetiligové skupiny Sokol Živanice. O týden později se představí na půdě divizního týmu FK Baník Most – Souš. Třetí a poslední utkání přípravné části odehrají Hostouňští před domácím publikem proti pražské Aritmě.

DATUM

DOMÁCÍ

HOSTÉ

so 10.07.2021 11:00

Sokol Živanice

so 17.07.2021 10:30

Baník Most-Souš

so 24.07.2021 10:30

Aritma Praha

Mistrovskou sezonu zahájí zelenobílý o první srpnovou neděli v Karlových Varech, kde se střetnou s místní Slavií. Cesta na západ čeká Hostouňské i o týden později. V rámci druhého kola se představí v Plzni proti rezervě tamní Viktorky. První domácí mistrovské utkání tak odehrají v neděli 15. srpna, kdy přivítají Motorlet Praha.

O posvícení se v Hostouni odehraje zápas 5. kola s Povltavskou fotbalovou akademií. O týden později je na programu zápas na půdě ex-druholigového Vyšehradu, který v soutěži vystřídal rezervu Sparty. Z pražských „S“ tak zůstala v soutěži osiřelá Slavia Praha, s kterou změříme síly 19. září v Horních Počernicích.

Podzimní část sezony se uzavře na konci října, nikoliv však ta soutěžní. Pokud epidemiologická situace dovolí, jsou v listopadu naplánovány předehrávky jarní části.

K.

so 30.10.2021

SK Benešov

Sokol Hostouň

Hostouňští i letos čeká účast v domácím poháru Mol Cup. Úvodní první kolo je naplánováno na středu 11. srpna. V případě postupu odehrají zápas druhého kola o čtrnáct dní později.

Autor: Lukáš Horníček