20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

V tradičním silvestrovském derby pražských S se proti sobě postaví trenéři Sokola

Téměř čtyři dekády zakončuje fotbalový rok v Česku souboj dvou tradičních a nejslavnějších českých klubů, tedy derby pražských „S“ – SK Slavia Praha a AC Sparta Praha. Poslední čtyři roky mají pro fotbalové fandy Sokola derby o to větší náboj, že se jich přímo účastní zástupci Sokola. A stejně tomu bude i letos.

Dvakrát do posledního derby roku zasáhl v dresu Slavie ex-stoper Hostouně Radek Dosoudil. Stejný počet účastí má za sešívané na kontě i Mario Lička. A právě ten přidá třetí účast v letošním roce. Naopak premiérového startu se letos dočká v rudém dresu další asistent třetiligového áčka Jiří Jeslínek.

Asistent A mužstva Hostouně Jiří Jeslínek oslavil 35. narozeniny letos v září a tím splnil podmínky pro start v Silvestrovském derby. Někdejší útočník má za sebou bohatou kariéru, během níž oblékal dres Sparty, Bohemians, Kladna, ukrajinského Kryvbas Kryvyj Rih, kazašského Tobolu Kostanaj, slovinského Celje nebo rumunského Rapidu Bukurešť. Se Spartou slavil v sezoně 2007/08 zisk českého poháru a byl pravidelným mládežnickým reprezentantem.

Již potřetí zasáhne do Silvestrovského derby ofenzivní středopolař a v posledním roce i trenér A mužstva Sokola Mario Lička. Čtyřicetiletý ex-reprezentační záložník vstoupil do dospělého fotbalu v dresu Baníku Ostrava (2002), s kterým v roce 2004 získal titul mistra ligy. Českou ligu si dále zahrál za 1. FC Slovácko a SK Slavii Praha. Na kontě má i 19 startů v reprezentačních výběrech, z toho 3 starty za A mužstvo. Zahraniční angažmá si vyzkoušel mj. v italském AS Livorno Calcio, anglickém Southampton FC, francouzském Stade Brestois a FC Istres. Poslední zahraniční zkušenost má z polského Termalica Bruk-Bet Nieciecza.

Autor: Lukáš Horníček

Foto (zdroj): sokol-hostoun.cz, silvestrovskederby.cz