1. 6. 2024 (17:00) | ČFL - 29. kolo: TJ Jiskra Domažlice vs. Sokol Hostouň (Domažlice)

PROTI OBRŮM JE TO NEJTĚŽŠÍ

15-TI LETÝ KAPITÁN DOROSTU OTA KAMEŠ VYPRÁVÍ, JAKÉ TO JE HRÁT PROTI 19-TI LETÝM SOUPEŘŮM A ŠÉFOVAT STEJNĚ STARÝM SPOLUHRÁČŮM.

1) Jak dlouho hraješ v Hostouni?

Hraju fotbal od 4 nebo 5-ti let a vždycky jsem hrál jen v Hostouni. Pořád tu byla moje kategorie, nebo jsem hrál se staršími.

2) Bylo nějaké období, kdy jsi chtěl odejít?

První rok ve starších žácích, chodilo nás hrozně málo a pořád jsme prohrávali o víc než 10 gólů. Ani jsme tu sezónu nedohráli soutěž. Potom ale přišli noví trenéři a kluci z jiných týmů. Jinak bych s fotbalem asi skončil. Jediná možnost byla jít hrát na Kladno a tam mě rodiče nechtěli vozit.

3) Bylo těžší období, které jsi zmiňoval nebo současnost, ve které hrajete proti starším soupeřům, jelikož váš tým je nejmladší v soutěži?

Určitě to první období, teď nehrajeme špatně, ale soupeři jsou větší a rychlejší.

4) Jaký je rozdíl mezi „hostouňským“ týmem, který tu býval a současnou partou, složenou hráči ze spousty vesnic a Kladna?

Fotbalově jsme lepší, hlavně kluci z Kladna mají dobré zkušenosti. Parta jsme pořád dobrá, v šatně je pořád sranda.

5) Co pro tebe znamená fakt, že jsi byl znovu zvolen kapitánem, ačkoliv jsi nejmladší v týmu?

Hlavně je pro mě důležité, že mě zvolili hráči, je to lepší, než když někoho určí trenér. A to že mě kluci zvolili jako nejmladšího pro mě znamená ještě víc, než když jsem dělal kapitána stejně starým a mladším.

6) Nebál by ses staršího spoluhráče, kdyby v týmu vznikl konflikt?

To určitě ne, snažil bych se mu domluvit.

7) Hraješ stále souběžně s fotbalem tenis? Co tě baví víc?

Tenis pomalu přestávám hrát, v červnu skončím úplně. Trénujeme teď třikrát týdně a navíc půjdu na střední školu. Víc mě baví fotbal, protože ten se hraje týmově, ne každý za sebe.

8) Kam se chystáš na střední školu?

Na dopravku do Prahy.

9) Momentálně jsi nemocný, což se ti stává často, čím to je?

Já jsem vlastně pořád venku, i když netrénuju. Hodně jezdím na bruslích, nebo běhám, a potom se zpotím a sundám si mikinu, nebo se napiju něčeho studeného. A hned jsem nemocný.

10) Bydlíš u hned u hřiště, jaké to je? A co děláš, když se ti nechce na trénink, aby tě ostatní neviděli?

Je to fajn, mám trénink hned za plotem. Jen mě pak nebaví podávat zakopnuté míče. A ještě se mi nestalo, že by se mi nechtělo na trénink.

11) Minulou zimu tě testovala Příbram, za Hostouň jsi hrál přátelská utkání proti SK Kladnu a Motorletu. Byly těžší tyto zápasy, nebo ty proti „obrům“, jako naposledy na Smečně?

Ti kluci z ligy mají sice často tréninky a jsou na tom dobře fotbalově, ale dá se s nimi bojovat. Proti těm starším to nejde, přetlačí nás.

12) Těšíš se tedy, až budete starší a bude záležet jen na fotbalových schopnostech?

Určitě, v létě ještě přijde spousta kluků z žáků. Až nám bude kolem 16 a 17-ti, myslím, že budeme dobří. Třeba bychom i mohli postoupit do krajské soutěže.

NEJOBLÍBENĚJŠÍ…

číslo

Na dresu mám 3, začal jsem s ní hrát a už ji měl vždycky

Nejradši hraju středního záložníka