20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

Úvod srpna patřil v Hostouni fotbalovým nadějím

V prvním srpnovém týdnu měl hostouňský pažit čest hostit fotbalový kemp mládeže. Mladí fotbalisté rozmanitého věku měli možnost si vyzkoušet tréninky vedené kouči třetiligového týmu Dominika Rodingera a Martina Charváta, trenéry mládeže a v neposlední řade i hráči prvního týmu Sokola. Vrcholem každého dne byla návštěva známých osobností z fotbalového prostředí.

První týden v srpnu patřil hostouňský trávník primárně mladým fotbalistům. Od pondělí do pátku se hráči věkových kategorií U7 až U15 účastnili po celý den tréninkových jednotek pod záštitou trenéra Dominika Rodingera. Své zkušenosti předávali fotbalovým nadějím i zkušení trenéři Martin Charvát a Tomáš Marek, trenéři hostouňské mládeže Kateřina Kohoutová a Vitalij Vojcickyj. Cenné rady pro další fotbalový rozvoj si mohli během týdne vyslechnout i od mládežnických reprezentantů a aktuálně hráčů prvního týmu Sokola Jiřího Janušky, Michala Kabáta a Viktora Pančeva.

Fotbalový kemp obohatila i návštěva několika známých ligových fotbalistů. Z aktuálních ligových hráčů poctili Hostouň návštěvou klokani David Bartek a Martin Dostál. Středeční odpoledne patřilo rozhovoru a autogramiádě s Davidem Bičíkem. V pátek nás poctil návštěvou bývalý hráč SK Slavia Praha, AC Sparta Praha, Manchester United, Lazio Řím, Benfica Lisabon a reprezentace – Karel Poborský.

„Podle reakcí rodičů, a hlavně dětí se kemp náramně povedl. Bylo krásné vidět, jak ty kluci každým tréninkem dělali velké pokroky a jak moc se navzájem zlepšovali. Utvořila se skvělá parta, ať už mezi nimi nebo mezi trenéry, kteří odvedli skvělou práci. Tohle je přesně to, co chceme. Budovat pozitivní atmosféru v hostouňském prostředí, aby lidi do areálu chodili rádi a užívali si strávený čas v areálu fotbalového hřiště v Hostouni. Pevně věřím, že i tohle je další krůček k tomu, aby se prohloubily vazby mezi klubem a obyvateli, ať už Hostouně nebo jejího okolí. Přál bych si, abychom se s dětmi a rodiči nadále potkávali v průběhu roku třeba na utkáních áčka a dalších družstev. Moc díky trenérům za skvělou práci a rodičům, že dali dětem možnost se kempu zúčastnit. Byla to opravdu skvělá akce!“, zhodnotil kemp trenér prvního mužstva, který se na týden stal i mládežnickým lodivodem.

Autor: Lukáš Horníček