10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

Úspěšná premiéra v 1. A třídě

SOKOL HOSTOUŇ z.s. vs. SK Roztoky 3:2 (1:1) – 2x Zadražil (obě s penalty), Vaňha
Sestava: Kettner – Janouš, Zadražil, Dědeček – Kameš – Kučera O., Kučera R., Urban, Krejsa – Fanta, Rác
Lavička: Šrám, Šefčík Jiří, Pechar, Rákos, Formánek, Kříž, Vaňha

Sobota 22. 8. 2015! Datum, kdy se vrátila do Hostouně (v dorostenecké kategorii) - po pětileté odmlce – 1. A třída. A hned na úvod nás čekal soupeř, který je dlouholetým a stabilním účastníkem soutěže – SK Roztoky.

Ze začátku zápasu se na našich kopačkách projevovala nervozita, což mělo za důsledek brzkou šanci soupeře. Na tabuli svítila teprve první minuta, když musel brankář Kettner zasahovat proti přímému kopu hráče hostí. V následujících minutách jsme se sice začali osmělovat, ale všechny naše útoky měly společné jmenovatele - nepřesnost a nedostatek pohybu. Jediným světlým okamžikem první patnáctiminutovky tak byl samostatný únik Tomáše Ráce na brankáře – bohužel neúspěšný. Ani soupeř v této pasáži hry neplýtval nádherným fotbalem, ale i tak si dokázal vypracovat nebezpečné šance. Největší přišla v 16. minutě, kdy po nastřeleném břevnu musel likvidovat dorážku brankář Kettner. V 27. minutě jsme zahrozili i my. Po faulu na Krejsu se zahrával přímý kop, který ve vápně našel osamoceného Ráce - bohužel hlavičkou mířil těsně mimo bránu. Ve 31. minutě přišel další závar před naší bránou. Tentokrát už soupeř trestal – 0:1. Obdržená branka nás paradoxně nakopla a začali jsme přebírat aktivitu na hřišti, z čehož pramenilo brzké vyrovnání. V 33. minutě byl ve vápně stažen Krejsa a nařízenou penaltu proměnil Zadražil – 1:1. A když nás v závěru podržel - při úniku soupeře - brankář Kettner, …šlo se do kabin za nerozhodného stavu.

Druhý poločas jsme sice začali aktivně, ale již v 51. minutě soupeř využil dalších zmatků v naší obraně po rohovém kopu – 1:2. V 53. minutě přišel rozhodující moment utkání – druhé brzké vyrovnání! Po krásné kombinaci se dostal míč k Fantovi, který přihrál na Vaňhu (o poločase vystřídal zraněného Ondru Kučeru) a ten nedal brankáři hostí šanci – 2:2. Druhé vyrovnání soupeře nadobro zlomilo a my tak nadobro přebrali kontrolu nad zápasem. V 59. minutě po rohu Zadražila střílel Janouš, ale brankář hostí svůj tým podržel. V 77. minutě se zaskvěl nádhernou střelou Formánek. Proti jeho dalekonosné střele sice brankář Roztok neměl šanci, ale tentokrát pomohla soupeři branková konstrukce. O dvě minuty později už naše aktivita v branku vyústila. Podruhé v zápase byl ve vápně faulován Krejsa a i tentokrát penaltu proměnil Zadražil – 3:2! V závěrečných minutách se soupeř pokusil o vyrovnání (převážně z rohových kopů), ale žádná z jeho šancí ke gólu nevedla.

Do zápasu jsme vstupovali jako nováček v roli outsidera, ale naše mladé mužstvo se v průběhu dokázalo zkušenějšímu soupeři vyrovnat a zaslouženě vyhrálo. Výhra je o to cennější, že ani tým Roztok (v kontextu celého utkání) neodehrál špatné utkání. V příštím utkání naše mužstvo čeká venkovní utkání proti T.J. Roztoky (Křivoklátsko), které rovněž v úvodním kole bralo všechny body (za výhru 4:1 ve Zvoleněvsi).