U9-11 | Ohlédnutí za podzimem: Do soutěží na podzim zasáhly i nejmladší fotbalové naděje Sokola

Do soutěží letos Sokol přihlásil tradičně i dvě nejmladší kategorie. Jak hráči mladší přípravky, tak i té starší, sbírali své první zkušenosti se soutěžními utkáními v rámci kladenské okresní soutěže.

Ke starší přípravce se před sezonou podařilo angažovat zkušeného mládežnického trenéra Jana Chloupka. Mužstvo ve složení: Jiřina Šedivá, Marek Lipovský, Tomáš Ryšlavý, Šimon Hošek, Jan Kettner, Lukáš Krátký, Jan Pešťák, Lukáš Procházka, Daniel Thon, David Federovyč, Miroslav Kalinin nastoupilo na podzim do 18 soutěžních zápasů a vstřelilo 56 branek. Mezi nejvydařenější vystoupení patří zápas z kraje října proti přípravce FC Čechie Velká Dobrá, který náš tým vyhrál 10:3.

Nejmladší soutěžní kategorie, mladší přípravky, se před sezonou ujal Víťa Vojcickyj, s nímž se podíleli na výchově našich fotbalových nadějí talentovaní hráči z hostouňské rezervy Jakub Svoboda a Jirka Inneman. Tým převážně složený z hráčů mladších ročníků na podzim nikterak herně nepropadl a se staršími soupeři nejednou odehrál vyrovnanou partii. V pěti zápasech dokonce nastřílel více branek než soupeř.

Autor: Lukáš Horníček