U7 | Vezeme stříbro z Rakovníka

V sobotu 10. listopadu jsme s výběrem mladší přípravky vyrazili na halový turnaj U7 do Rakovníka.

Sestava - Sokol Hostouň:
Tomáš Skála
Jan Hort
Matěj Mészáros
Jan Kučera
Adam Vršťala
Aneta Myslíková
Karolína Kohoutová

Hrálo se 4 hráči v poli + brankář, 1x 15 minut. 2 skupiny po 4 týmech, poté semifinále vítězové skupin s týmem z druhé skupiny z druhého místa.

Skupina A:
SKP Rakovník 2012
Sokol Hostouň
Dobrá/Družec
Tatran Rakovník

Skupina B:
SKP Rakovník 2011
FK Dobroměřice
SK Lhota
Slavoj Kladno

Naším prvním soupeřem na turnaji byl výběr spojeného celku Dobrá/Družec. Do zápasu jsme vstoupili velmi aktivně a již v 6. vteřině vstřelili první gól. Soupeře jsme do šancí příliš nepouštěli a hladce zvítězili 7:2.
Sokol Hostouň - Dobrá/Družec 7:2 (Tomáš Skála 3, Jan Hort 2, Adam Vršťala 2)

Druhý zápas jsme sehráli s domácím celkem SKP Rakovník 2012. Úvod se nám opět povedl, po chvilce jsme vedli 2:0. Pak jsme ale polevili, přestali proměňovat šance a soupeř v ojedinělé akci snížil na 1:2. Nedařila se nám kombinace a cca 30 vteřin před koncem šla dokonce trojice soupeřových hráčů sama na naši bránu. Tady musím pochválit našeho gólmana Matěje Mészárose, který dobře vystoupil proti první střele a následně pak "zlikvidoval" ještě dvě dorážky.
Sokol Hostouň - SKP Rakovník 2012 2:1 (Tomáš Skála, Jan Hort)

Posledním zápasem v základní skupině byl souboj s Tatranem Rakovník. Hrálo se celkem vyrovnané utkání, které jsme v poslední pětiminutovce strhli na svou strnu a zvítězili 5:2. Vyhráli jsme tak skupinu A a čekali na soupeře do semifinále, který vzešel z duelu SKP Rakovník 2011 a SK Lhota.
Sokol Hostouň - Tatran Rakovník 5:2 (Tomáš Skála 2, Jan Hort 2, Adam Vršťala 1)

V semifinále jsme narazili na tým SK Lhota, který v posledním utkání základní skupiny B podlehl domácímu celku SKP Rakovník 2011 vysoko 0:7. Díky brance Jana Horta jsme se ujali vedení a během zápasu si vytvořili spoustu šancí. Bohužel jsme selhávali v koncovce, což nás mohlo stát postup do finále. Naše střely zastavila 2x tyč, břevno a bezesporu vynikající výkon soupeřova brankáře. Jak se ve fotbale říká: "Nedáš, dostaneš", soupeř pár minut před koncem srovnal na 1:1. Vše nasvědčovalo tomu, že nás čeká penaltový rozstřel, ale v doslova infarktovém závěru vstřelil Jan Kučera vítězný gól  1 vteřinu před závěrečnou sirénou.
Sokol Hostouň - SK Lhota 2:1 (Jan Hort, Jan Kučera)

Ve finále jsme se utkali s výběrem SKP Rakovník 2011. Na našich hráčích byla již patrná únava, odolávali jsme rychle se pohybujícím hráčům soupeře, ale gólu jsme zabránit nedokázali. Postupnou kombinací se nám podařilo dostat na dostřel soupeřovi branky a naše hráčka Aneta Myslíková krásnou střelou srovnala stav utkání na 1:1. Soupeř přidal na aktivitě a odskočil nám na 1:2. Naši následující akci zastavil soupeř nedovoleným způsobem a měli jsme k dispozici trestný kop. Bohužel jsme "označkovali" jen břevno a z protiútoku inkasovali další branku. Soupeř zaslouženě vyhrál 3:1 a zvítězil tak v celém turnaji.

Pořadí v turnaji:
1. SKP Rakovník 2011
2. Sokol Hostouň
3. SKP Rakovník 2012
4. SK Lhota
5. FK Dobroměřice
6. Slavoj Kladno
7. Tatran Rakovník
8. Dobrá/Družec

Z tohoto turnaje jsme si odvezli krásný pohár za druhé místo, stříbrné medaile a spoustu zkušeností, které se nám do budoucna jistě hodí. Třešničkou na dortu bylo individuální ocenění našeho hráče Tomáše Skály za nejrychlejší gól v turnaji, který vstřelil po 6 vteřinách od zahájení zápasu.

FOTOGALERIE ... ZDE

V prosinci jedeme na halový turnaj do Mělníku, kde jsme vloni zvítězili a pokusíme se navázat na úspěchy z těchto turnajů....
Trenéři: Milan Mészáros, Tomáš Skála
edit: Bohumil Kučera