20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

U7 I V Mělníku se nám dařilo, máme stříbro

V neděli 9.12. vyrazila mladší přípravka na halový turnaj do Mělníka, který jsme v loňském roce senzačně vyhráli. Naším cílem bylo pokusit se obhájit loňské prvenství.

Na turnaj se přihlásilo 5 týmů a hrálo se systémem každý s každým, jeden zápas trval 13 minut.

Účastníci turnaje:

FC Mělník

TJ Sokol Hostouň

Bohemians Praha 1905

SK Roudnice nad Labem

FK Seko Louny

Sestava Sokol Hostouň:

Tomáš Skála

Matěj Mészáros

Jan Hort

Jan Kučera

Matěj Illiáš

Adam Vršťala

Ondřej Šmítek

Turnaj jsme zahájili utkáním s týmem Roudnice nad Labem. Výborně jsme kombinovali, soupeře příliš do šancí nepouštěli a zvítězili jsme hladce 5:0. Čtyřmi góly se blýskl Jan Hort.

Sokol Hostouň - Roudnice n/l   5:0 (Jan Hort 4, Matěj Illiáš 1)

Druhým soupeřem byl tradiční rival Bohemians Praha 1905, s kterým máme z turnajů bohaté zkušenosti a poměrně vyrovnanou bilanci. Na tento turnaj ale Bohemians přijeli skvěle připraveni. První polovinu utkání jsme hráli vyrovnaně, ale víceméně jsme se bránili. Nedařila se nám kombinační hra, jak jsme ji předváděli v prvním utkání. Bohemka nás přehrávala hlavně rychlostí a "oplatila" nám prohru z loňského turnaje. Prohráli jsme vysoko 1:7, střelcem našeho jediného gólu byl Tomáš Skála.

Bohemians Praha 1905 - Sokol Hostouň  7:1 (Tomáš Skála)

V našem třetím utkání jsme narazili na domácí celek FC Mělník a chtěli jsme napravit zaváhání s Bohemkou. Opět jsme začali výborně kombinovat a soupeře jsme "zamkli" na jeho polovině. Zaslouženě jsme zvítězili 8:0.

Sokol Hostouň - FC Mělník   8:0 (Jan Hort 3, Matěj Illiáš 2, Tomáš Skála, Jan Kučera, Adam Vršťala)

Naším poslední soupeřem byl tým FK Seko Louny. Zatím jsme na turnaji získali 6 bodů, stejně jako soupeř. Abychom obsadili druhé místo, bylo potřeba Louny porazit. Navázali jsme na výborný výkon z předchozího zápasu a soupeře přehráli 5:0. Hattrik se podařilo vstřelit Janu Kučerovi.

Sokol Hostouň - FK Seko Louny    5:0 (Jan Kučera 3, Jan Hort 2)

Prvenství z loňského roku jsme bohužel neobhájili, ale obsadili jsme krásné druhé místo. Nutno podotknout, že si skvěle hrající Bohemians první místo zasloužila.

Rádi bychom pochválili celý tým za předvedenou hru. Pokud pomineme utkání s vítězem turnaje, v ostatních třech zápasech jsme soupeřům nasázeli 18 branek(z toho polovinu vstřelil Jan Hort!). A co je nejdůležitější, neinkasovali jsme ani jeden gól.

Nejlepším hráčem našeho týmu se stal náš kapitán Tomáš Skála.

Už nyní se všichni těšíme na další turnaj...

Milan Mészáros a Tomáš Skála - trenéři

adm. Bohumil Kučera