U19 | Zápas v Berouně s hořkou příchutí

Starší dorostenci v neděli odehráli další smolný zápas v Krajském přeboru. Na hřišti mužstva Český lev - Union Beroun sice předvedli nejslabší výkon letošního ročníku, ale přesto nebyli daleko od prvních bodů.

Hostouňští vstoupili do utkání aktivně a již v prvních minutách si vytvořili několik slibných šancí. Otevřít skóre se jim podařilo ve 26. minutě brankou Švejdy. Vedení však dorostencům dlouho nevydrželo. O dvě minuty později se postaral o vyrovnání útočník domácích Bednárik. Hostouňští se brzo oklepali a do konce poločasu vstřelili další dvě branky. Bohužel žádná z nich nebyla uznána pro údajné fauly hlavičkujícího Mikeše.

Pocit křivdy si nakonec Mikeš zmírnil zkraje 2. poločasu. Na jeho třetím zásahu už se těžko dalo najít něco „závadného“ a Hostouň tak poslal podruhé v utkání do vedení. I tentokrát však dorostencům vedení dlouho nevydrželo. V 66. minutě srovnal na 2:2 domácí hráč Pošmurný. Závěr utkání ztratil i to málo fotbalové krásy z předchozího průběhu a vše směřovalo k nerozhodnému výsledku. Ten se nakonec nekonal. Po individuálních chybách se dokázal prosadit podruhé v utkání berounský Bednárik a rozhodl o tříbodovém zisku pro domácí Union.

„Zápas v Berouně nebyl z naší strany nikterak povedený, ale i tak jsme byli nebezpečnějším mužstvem. Dvě sporné situace v prvním poločase sice ovlivnily další průběh zápasu, ale na to se nechceme vymlouvat. Zápas jsme ztratili svojí laxností v obranné činnosti a nedůrazem v zakončení,“ řekl k zápasu vedoucí mužstva Hostouně Lukáš Horníček.

Český lev - Union Beroun vs. Sokol Hostouň 3:2 (1:1)

Sestava: Kmošťák - Balej (71. Frýdl), Bříza, Pechar, Krejsa - Mikeš, Švejda, Feko (55. Študent), Kratochvíl - Čečetka, Jansa | Adámek, Dlouhý, Máj, Pešek

Branky: 26. Švejda, 56. Mikeš