U19 | Starší dorostenci zdolali Sedlčany

Po třítýdenní vynucené pauze způsobené covidovými opatřeními odehráli starší dorostenci mistrovský zápas. Obnovenou premiéru podzimní části zvládli Hostouňští s tříbodovým ziskem, když na svém hřišti porazili Tatran Sedlčany 3:2. Hattrickem se v utkání blýskl Lukáš Rohla.

Utkání pohledem trenéra Radka Hlavsy

V sobotu nastoupili starší dorostenci po dvou odložených zápasech, vinou covidových opatření, teprve ke svému sedmému podzimnímu utkání. Na domácím hřišti přivítali mužstvo Tatran Sedlčany, kterému sice patřila v tabulce poslední příčka, ale své dvě poslední utkání dokázali hráči Sedlčan vyhrát.

Do utkání lépe vstoupili naši hráči, kteří byli i lepším a fotbalovějším mužstvem, což také vyjádřili vstřelenou brankou Rohly. Do konce poločasu zbývalo pár vteřin, kdy se po zaváhání obrany dostal hostující útočník před domácího brankáře, který ve snaze zabránit vstřelení branky fauloval a hosté z pokutového kopu vyrovnali. Do šaten se tak šlo za stavu 1:1.

Druhý poločas Hostouňští svůj výkon zlepšili a odměnou nám byly další dvě vstřelené branky Rohlou, který tak završil hattrick. Hostům se v polovině druhého poločasu povedlo snížit, ale to bylo z jejich strany všechno. Vítězství mohl v posledních minutách pojistit Vojcickyj, ale svůj únik neproměnil.

Sokol Hostouň vs. TJ Tatran Sedlčany 3:2 (1:1)

Sestava - Sokol: Štýbr – Větrovec, Černý, Kolak, Malý, Hlavsa, Švejda (63. Inneman), Lejsek (51. Smolák), Feko (59. Linhart, 90. Řekl), Kočovský (77. Fedorovych), Rohla (87. Vojcickyj)

Branky: 39., 49. a 54. Rohla – 45. Hrabák (p), 62. Hadáček

Žluté karty: Štýbr

V tomto týdnu čekají hostouňské dorostence dvě derby – ve středu utkání s SK Kladno a v neděli zápas ve Švermově.

Autor: Radek Hlavsa, Lukáš Horníček