29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

U19 | Starší dorostenci uhráli ve Slaném bod

Starší dorostenci dokázali bodovat ve třetím utkání v řadě. Ze hřiště slánského SK přivezli cenný bod za remízu 1:1. Jedinou branku zelenobílých vstřelil v prvním poločase Rohla. Utkáním nám přiblížil trenér Roman Štýbr…

Nízká koncentrace na začátku utkání proti nabuzenému soupeři měla vrchol po chybě na levé straně obrany. Po gólu „slaňáci“ paradoxně nepřidali, ale soustředili se na nic neřešící nákopy, spolu s vystavováním se do ofsajdů, což nám pomohlo se rozehrát.

Několikrát jsme se dostali k zakončení, ze kterých jsme však vytěžili pouze rohové kopy. Až zcela nenápadná akce, zakončená přesnou střelou Lukáše Rohly, bodovala. Po zbytek první půle jsme hráli my a je jen škoda neproměněné šance Jirky Innemana.

Ve druhé půli se hrálo od vápna k vápnu a hra se na stále těžším terénu přiostřovala. Vzpruhu do zápasu přineslo až střídání. Mladý Fedorovych se záhy dostal do dvou tutovek, bohužel bez efektu. Stejně tak dopadlo ukvapené řešení Ondry Malého před hodně odkrytou bránou. A když v 90 minutě trefil centrovaný míč Rohla tak, že skončil na spojnici tyče a břevna, museli jsme přijmout plichtu.

SK Slaný vs. Sokol Hostouň 1:1 (1:1)

Sestava: Musel – Smolák (56. Kolak), Malý, Hlavsa, Lejsek (76. Řekl), Černý, Rohla, Větrovec, Feko (69. Debroise), Kočovský (63. Fedorovych), Inneman

6

.Příští utkání odehrají starší dorostenci již v sobotu. V Rynholci přivítají Králův Dvůr (10:15).

Autor: Roman Štýbr, Lukáš Horníček