24. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 28. kolo: Sokol Hostouň vs. FC Táborsko akademie (Hostouň)

U19 | Starší dorostenci si o víkendu zastříleli

Starší dorostenci dokázali bodovat i ve druhém jarním utkání. Na umělé trávě v Rynholci suverénně přehráli SK Slaný 5:1.

Dorostenci Hostouně ukázali, v jaké jsou formě a soupeře za půlku moc nepouštěli. Na první gól se čekalo trochu déle, ale nakonec se ho dočkali Hostouňští díky přihrávce Jansy a zakončení Mikeše ve 23. minutě. Po vstřelení branky pokračovali dorostenci Hostouně v dobré kombinaci. I v defenzivě hráli Hostouňští zodpovědně a soupeře nepouštěli k vážnějšímu ohrožení branky. Ve 36. minutě Študent nahrál uvolněnému Frýdlovi, který neváhal a z velké dálky vypustil projektil, který po lehké teči od soupeře skončil v bráně. Jeho branka upravila poločasové skóre na 2:0.

Začátek druhého poločasu se podobal tomu prvnímu. Další změna skóre přišla v 53. minutě. Študent vybojoval balon ve středu hřiště a přihrávkou našel Kratochvíla, který zakončil střelou po zemi k tyči a gólmanovi nedal žádnou šanci - 3:0. Další úprava skóre na sebe nenechala dlouho čekat. I zde hrál roli Študent, který zaznamenal třetí asistenci. Přesným pasem našel Mikeše, který vystřelil druhou branku v zápase - 4:0. Ani na další branku se nemuselo dlouho čekat, trvalo to jen 6 minut. Důvod k radosti měl Krejsa, který se prosadil po rohovém kopu - 5:0. Krátce po rozehrání ze středového kruhu soupeř sice snížil, ale na víc se již nezmohl a dorostenci Hostouně se po vítězství 5:1 mohli radovat ze tří bodů.

Sokol Hostouň vs. SK Slaný 5:1 (2:0)

Sestava: Větrovec - Frýdl, Krejsa, Dědeček, Hlaváček - Čečetka (71. Pešek), Študent (88. Dlouhý), Švejda, Kratochvíl (79. Máj) - Jansa (83. Nachtigal), Mikeš (62. Kočovský)

Branky: 23. a 60. Mikeš, 36. Hora (vlastní), 53. Kratochvíl, 66. Krejsa