24. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 28. kolo: Sokol Hostouň vs. FC Táborsko akademie (Hostouň)

U19 | Starší dorostenci byli blízko bodům ze hřiště lídra soutěže

Starší dorostenci poprvé na jaře prohráli. Na hřišti lídra soutěže drželi sice vedení polovinu zápasu. Bohužel nakonec domácí dokázali výsledek otočit.

Hostouňským, jak už je poslední dobou zvykem, se vydařil vstup do zápasu. Již v 5. minutě našel přesnou přihrávkou brankář Plecitý Jansu, který se dostal do samostatného úniku a v tváří tvář brankáři vyřešil zakončení chytrým lobem. Míč mířící do sítě ještě jistil, před navrátivším obráncem Kosmonos, dorážkou útočník Mikeš. Vedoucí branka hostouňské hráče nijak neuspokojila a dále se hnali do útoku. Svoji převahu dokázali sice několikrát přetavit v nebezpečnou akci, ale k další brance žádná z nich již v prvním poločase nevedla. Kosmonoští v úvodní půli dopředu nic nepředvedli a výsledek 0:1 byl pro ně ještě milosrdný.

Ve druhém poločase přeci jen Kosmonosy přeřadily na vyšší rychlostní stupeň, z čehož pramenilo vyrovnání po čtyřech minutách hry - 1:1. Branka domácí nabudila a v dalších chvílích se zápas odvíjel podle jejich not. Dlouho však jejich převaha měla platonickou formu bez vážnějšího ohrožení branky. Když už to vypadalo, že si mužstva rozdělí po bodu, Kosmonoští se nakonec druhé branky dočkali. Ač začátek útočné akce se nelíbil přihlížejícím kvůli ofsajdovému postavení, rozhodčí praporek nezvedl a branka platila - 2:1. Nervózní závěr už žádnou branku nepřinesl a Hostouňští poprvé na jaře vyšli na prázdno.

V prvním poločase měli více ze hry hráči Hostouně, což přetavili i ve více vyslaných střel na bránu a poločasové vedení. V tom druhém naopak počítali šance více domácí. I když by zápasu slušela více remíza, Kosmonoští nakonec odvrátili velké překvapení kola. Velký vliv na výsledku má i to, že Hostouňští nedokázali navázat na výkony z posledních jarních zápasů.

SK Kosmonosy vs. Sokol Hostouň 2:1 (0:1)

Sestava: Plecitý - Frýdl (75. Dlouhý), Krejsa, Dědeček, Hlaváček (90. Balej) - Kratochvíl (90. Máj), Študent (88. Pechar), Švejda (65. Kočovský), Čečetka (62. Pešek) - Jansa, Mikeš

Branky: 6. Mikeš

Žluté karty: Krejsa

Rozhodčí: Stejskal Jaroslav - Chládek Jiří, Šebela Jiří

Autor: Lukáš Horníček | Foto: Zuzana Šůsová