20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

U19 | Starší dorost odstartoval přípravu. S Přední Kopaninou se rozešel smírně

Starší dorostenci krátce po zahájení přípravy odehráli první přátelský zápas. Ve středu změřili síly s účastníkem Pražského přeboru FC Přední Kopanina. I když Hostouňští v zápase dvakrát vedli o dvě branky, soupeř dokázal v závěru vyrovnat na konečných 3:3. Za zelenobílé se dvakrát prosadil Rohla, jednu branku přidal Nachtigal.

Dorostenci vstoupili do utkání výborně a brzo vedli o dvě branky zásluhou Rohly a Nachtigala. Jedinou kaňkou na prvním poločase bylo snížením soupeře v závěru poločasu. Druhou pětačtyřiceti-minutovku ovlivnilo několikero střídání. I přes zlepšenou hru hráčů Přední Kopaniny si Hostouňští vzali dvoubrankové vedení zpět. Soupeř však vzápětí snížil z diskutabilní penalty a v závěru dokonce srovnal stav utkání na 3:3.

Sokol Hostouň vs. FC Přední Kopanina 3:3 (2:1)

Branky: 2x Rohla, Nachtigal – 2x Čvirk, Jusko T.

Hodnocení zápasu trenérem Zdeňkem Nachtigalem

Dnes jsme, po jednom tréninku, odehráli první přátelský zápas. Soupeřem nám byla Přední Kopanina. Zápas byl od začátku v naší režii a také jsme to zúročili v 7. minutě, kdy se trefil Nachtigal, který tak oslavil 18. narozeniny. Druhý gól padl po kombinaci Nachtigal – Rohla a bylo to rázem 2:0 pro Hostouň. Soupeř se nevzdával a pomalu se rozehrával. Hra byla nahoru dolu, pak rozhodčí odpískal penaltu, kterou brankář Štýbr chytil. Ke konci poločasu se soupeř konečně trefil a snížil na 2:1. Mezitím jsme neproměnili několik tutovek.

Do druhého poločasu jsem udělal změny a na hře to bylo dost znát. Soupeř nás začal v některých situacích přehrávat. Po jednom brejku jsme zvýšili na 3:1, ale vzápětí rozhodčí na nás odpískal druhou penaltu (ani jedna podle mě nebyla) a bylo to rázem 3:2. Ke konci zápasu už kluky braly křeče do nohou a někteří přestali běhat. Soupeř toho využil a srovnal na 3:3. Myslím, že kluci po jednom tréninku odehráli velmi slušný zápas. Hlavně bych chtěl vyzdvihnout výkon Honzy Smoláka, který odehrál zápas na dobré úrovni.

Dorostence dále čeká 31. července přípravné utkání se stejně starým výběrem TJ Praga, po kterém odjíždí na týdenní soustředění. Zde se v rámci přípravy střetnou s Plavy. Poslední přípravný zápas odehrají 7. srpna. Čtvrtý ročník v Krajském přeboru zahájí o týden později na hřišti Povltavské fotbalové akademie.

Autor: Lukáš Horníček