U19 | Rozhovor s trenérem dorostu Zdeňkem Nachtigalem

Trenér A dorostu, čerstvě oceněný cenou pro nejlepšího trenéra mládeže v Hostouni za sezónu 2016-2017, Zdeněk Nachtigal poskytl exkluzivní rozhovor.

Foto: Zuzana Šůsová

Nejprve k plesu, co proběhl v Hostouni, získal jste ocenění, řekněte mi k tomu něco, jak si toho vážíte nebo jak to vůbec vnímáte?

Tak já jsem z toho byl úplně celý pryč, protože je mi nějakých šestačtyřicet nebo bude mi šestačtyřicet teď v květnu a fotbalu se věnuji vlastně od svých pěti let, trenéra dělám cca pětadvacet let a je to první ocenění mojí práce, takže si toho nesmírně vážím. Samozřejmě není to jen moje zásluha, je to zásluha celého realizačního týmu, tzn. Honzy Vycpálka jako druhého trenéra, vedoucího mužstva Lukáše Horníčka, také naší zdravotnice Zuzky Šůsové a hlavně těch kluků. Jsou to puberťáci od patnácti let, nebo od čtrnácti, protože tam mám i dva žáky, kteří byli vyhodnoceni za žáky - Pavel Kočovský, ten to vyhrál, druhé místo získal můj syn a dá se říct že i ten třetí byl můj svěřenec, toho jsem trénoval na SK Kladno.

Máte za sebou soustředění, byli jste ve Vrchlabí, jak hodnotíte soustředění a co mi k tomu řeknete?

Ve Smejkalově boudě, jeli jsme tam v neděli hned po plesu. Jelo nás tam cca čtrnáct z (chvilka počítání- pozn. redakce) osmnácti kluků. Čtyři nejeli, jeden je přeřazený v A týmu, dva kvůli škole a jeden marodil.

Jak probíhaly tréninky, jak jste trénovali?

Probíhalo to tak, že jsme přijeli, samozřejmě ubytování, oběd, šli jsme odpoledne hned na trénink, takže kluci měli nějaký výběh – cca první den měli tři kilometry výběh.

Bylo to zaměřené dynamicky, nebo to byla čistě vytrvalost, posilovna, vevnitř/ venku?

Všechno, všechno, všechno. Byla to vytrvalost, síla, výbušnost – prostě cokoliv a hlavně jsme se zaměřili, když to jsou puberťáci naši kluci, tak jsme se soustředili na to, aby je to hlavně bavilo, takže jsme byli třeba na běžkách a tak. Po večeři pak probíhala posilovna, tam měli kruhové tréninky. Lukáš a Zuzka měli jednu party, kde dělali různé protahovací cviky a my zase s Honzou jsme dělali takovou tu sílu, výbušnost a takové věci.

Jak to kluci zvládali, co se týče fyzické náročnosti?

Já si myslím, že to zvládali velice dobře… samozřejmě prskali jako každý hráč, protože nikdo jsme zimní přípravy rádi neměli. Ale myslím si, že to zvládli úplně suprově, prostě se jim to líbilo. Neříkali nic, byli rádi… ještě s jedním nebo dvěma jsem mluvil a těm se to strašně líbilo. Akorát jsem zvědavý, jestli se to projeví v zimní lize teď a potom hlavně v mistrákách.

Takže zaťali zuby a zvládli to. Povolil jste jim alespoň nějaké to pivo na večer?

Musím na to odpovídat?

Nemusíte, není to potřeba. Když jsme ještě u toho soustředění, jaké máte ambice do zbylé části sezóny? Pohybujete se v klidném středu tabulky, jak to vidíte?

Největší problém, co nás trápí, je samozřejmě brankář. To bude asi největší problém pro nás, protože se nám brankář urazil a odešel do Jenče do chlapů, patnáctiletý kluk bude hrát za chlapy, nevím proč, nevím důvod, nechápu to, protože jsem s ním mluvil atd. Jinak ambice – chtěli bysme samozřejmě být do toho třetího místa. Kluci mají ode mě a od realizačního týmu vypsané takové odměny na rozlučku, že když skončí do třetího, tak se jim za to něco koupí, aby je to hlavně bavilo. Chtěli bysme i kluci by chtěli do třetího místa, proto si myslím, že budou i docela chtít na to zimní soustředění, třeba teď na tu Smejkalku.

Tak jo pane Nachtigal, já Vás nebudu dále zdržovat, popřeju pěkný večer a děkuju za rozhovor.

Děkuji, já taky děkuji. Strašně jste mě překvapil. Tohle jsem nečekal.

*Jedná se o autentický přepis rozhovoru